Günün Tarihi:26 Mart 2019

Toyota-Sa hastanesi kurtuldu!


AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Sabancı Vakfı Başkanvekili Hüsnü Paçacı ile birlikte Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette ilimiz için hayati derece de önemli olan Toyota-Sa Hastanesi’nin yenilenmesi kararı

Geçen hafta gazetemiz tarafından gündeme getirilen Toyota-Sa Hastanesi’ndeki sorunun çözümü için Ankara’da önemli bir gelişme yaşandı. AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen’in girişimleri, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın talimatıyla hastane için 15 milyon liralık ödenek ayrıldı.

 

Bakandan talimat

Yıllardır çözüme kavuşturulmayan Toyota-Sa Hastanesi tadilat sorunu, AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen'in girişimleri ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın talimatı ile ortadan kaldırılıyor. Prof. İsen, Sabancı Vakfı Başkanvekili Hüsnü Paçacı ile birlikte Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ı makamında ziyaret etti. Bakan Demircan'ın ihale talimatı ile çalışma başlarken yaklaşık 15 milyon TL'lik hastane tadilatının 7,5 milyon TL'sini Sabancı Vakfı üstlenecek.

 

15 milyon lira

Ziyaret sonrası değerlendirmede bulunan Sakarya Milletvekili Prof.Dr. İsen, ilgisi ve talimatı için Bakan Demircan'a teşekkür ederek, “Bakanımızın talimatı ile ihale süreci başlıyor. Hastane tadilatı süresince poliklinik hizmet vermeye devam edecek. 15 milyon TL yaklaşık maliyetin yarısını Sabancı Vakfı üstleniyor, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Ek hastane binası ve tadilat sonrasında tahmini Haziran 2018'de yüzde 66'lık bir kapasite artışı sağlanacak. Sn. Bakanımıza teşekkür ediyorum. Sakarya'mız için hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. Bu gelişme ilimizin sağlıkta yaşadığı sıkıntıyı bir nebze olsun rahatlatacak. 

4 Ağustos 2017 , Cuma Bu haber toplam 625 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın