Günün Tarihi:23 Ekim 2018

 

 

Ok ve piknik heyecanı


Taraklılara Hizmet Derneği (TA-Hİ-DER) Çocuklara Yönelik Yaz Etkinlikleri kapsamında Hıdırlık Tepesinde okçuluk talimi ve piknik faaliyeti gerçekleştirdi.

Eğlenceli vakit

Taraklılı çocuklar, TA-Hİ-DER Üyesi Gürhan KORKMAZ'ın gözetiminde okçuluk sporu hakkında ilk tecrübelerini yaşarken, çeşitli piknik oyunlarıyla eğlenceli vakitler geçirdi. Amatör de olsa yapılan çalışma ile çocukların (8-14 yaş aralığı) atıcılık sporlarına ilgi duymasının hedeflendiğinin altını çizen Korkmaz, Türklerin tarihinde önemli bir yer teşkil eden okçuluğun, bugünkü nesiller tarafından da öğrenilip hayatın her alanında doğru hedefe yönelme konusunda bir disiplin oluşturulmasının amaçlandığını söyledi.

Hıdır Dede

Anadolu'nun Türkleşmesinde/fütuhatında önemli bir sembol olan Alperen Hıdır Dede'nin makamında bu faaliyetin yapılmış olmasının da manidar olduğunu belirten Korkmaz, çocuklara; Allah'a itaatkâr bir kul, Peygambere iyi bir ümmet, aileye hayırlı bir evlat ve vatana cesur bir nefer olunması gerektiği mesajının verildiğini ifade etti.

Kötü alışkanlıklar

Gençlerin gerçekleştirdiği etkinliği ziyaret eden TA-Hİ-DER Başkanı Alaattin Özçayır, Taraklı'daki çocukların kötü alışkanlıklardan, ancak iyi arkadaşlıklar vesilesiyle uzak durulabileceklerinin altını çizdi.

Sevginin değeri

Özçayır, "Bu yaşlarda birliğin, beraberliğin ne demek olduğunu anlayabilmeniz için sevginin değerini bilmeniz gerekiyor. Siz bu şekilde birbirinize bağlı kaldığınız müddetçe bizler; yüzme havuzu, masa tenisi-futbol turnuvası, kamp, kahvaltı programları gibi etkinliklerle sizlerin beraberliğini perçinlemeye çalışacağız. Yeter ki siz ailelerinize, büyüklerinize itaatkâr olun" dedi.

Mıntıka temizliği

Piknik faaliyetini organize eden TA-Hİ-DER Üyesi Emre Kabak ise oynanan çeşitli piknik oyunları ile çocuklara takım çalışmasının önemini hissettirmeye çalıştıklarını, böylece beraber hareket edebilme kabiliyetinin de kazandırılmasının hedeflendiğini vurguladı. Yapılan mıntıka temizliğinin ardından TA-Hİ-DER'in çocuklar için düzenlediği piknik faaliyeti sona erdi.

6 Ağustos 2017 , Pazar Bu haber toplam 425 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın