Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Altyapıya 33 milyon liralık yatırım


Karapürçek ve Akyazı Küçücek’te hayata geçirilen 33 milyonluk dev proje ile bölgeyi sorunsuz altyapı ile buluşturacaklarını dile getiren SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “33 milyon liralık yatırımla bölge için 128 kilometre içmesuyu, 80 kilometre kana

Yoğun çalışma

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Karapürçek’in altyapı geleceğini garanti altına alacak 33 milyon liralık dev projede gelinen noktayı açıkladı. Dr. Rüstem Keleş, “Karapürçek ilçemiz ve Akyazı Küçücek Mahallemiz için 33 milyon lira değerinde dev bir altyapı projesi hayata geçirdik. Sahadaki 4 ekibimizle vatandaşlarımız için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İlçelerimiz için yeni içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hatları inşa ediyoruz. Karapürçek ilçemizi ve Küçücek Mahallemizi sorunsuz altyapı ile buluşturuyoruz” diye konuştu.

Yağmursuyu hattı

Projenin Karapürçek ve Akyazı ilçelerinin altyapısı için önemli bir garanti oluşturacağını belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizin 16 ilçesinde tüm mahallelerimizi sağlam altyapı ile buluşturacak projeleri inşa ediyoruz. Bunlardan biri de Karapürçek ve Akyazı Küçücek Altyapı projemiz. 33 milyon liralık yatırımla bölge için 128 kilometre içmesuyu, 80 kilometre kanalizasyon ve 4 kilometrelik ana yağmursuyu hattı inşa ediyoruz. Ekiplerimiz her iki ilçede de çalışmalarını sürdürüyor. Yeni kanalizasyon hattımızın 53 kilometrelik kısmı tamamlanırken içmesuyunda da 10 kilometrelik bir bölümü inşa ettik” dedi.

Dünya standarttı

Dr. Rüstem Keleş, “Ekiplerimiz yağmursuyu hattında da çalışmalara başladı. İnşallah içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu anlamında çalışmalarımızı tamamlayarak Karapürçekli ve Akyazı Küçücekli hemşerilerimizi sorunsuz altyapı ile buluşturacağız” ifadelerini kullandı. Bölgede çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz 80 kilometrelik kanalizasyon hattının önemli bir kısmını tamamladı. Çalışmaların hemen akabinde hattımızı Akyazı Atıksu Arıtma Tesisine entegre edeceğiz. İlçelerimizin atıksularını dünya standartlarında arıtacağız” ifadelerini kullandı.  

Sorun bitiyor

128 kilometrelik içmesuyu hattında çalışmalar devam ederken 3 bin metreküplük yüksek teknoloji ile donatılacak deponun da hızla yükseldiğini belirten Dr. Rüstem Keleş, “Karapürçek Kanlıçay İçmesuyu Arıtma Tesisimizi de tamamıyla yeniledik. Yeni hattımızın tamamlanmasıyla inşallah bölgede yaşayan vatandaşlarımız musluklarından daha kaliteli içmesuyu içecekler. Ayrıca bölge için inşa ettiğimiz ana yağmursuyu hattı ile de zaman zaman oluşabilecek yağmursuyu sorununu çözüme kavuşturmuş olacağız” şeklinde konuştu. 

7 Ağustos 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 447 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama