Günün Tarihi:17 Ocak 2019

 

 

Festivale Sakarya esintisi


Bu yıl 32’incisi gerçekleşecek Uluslararası Mengen aşçılık ve turizm festivali Bolu’nun aşçılarıyla ünlü ilçesi olan, aşçılar diyarı Mengen’ de yapılacak. Festivalde misafirlere bin kişilik cevizli balkabağı tatlısı ikram edilecek.

İlimizi temsil edecekler

12-13 Ağustos 2017 tarihinde yapılacak olan festivale Sakarya profesyonel aşçılar derneği (SAKPAD) Sakarya’nın meşhur balkabağı tatlısı ile katılım sağlayarak ilimizi temsil ederek gelen misafirlere 1000 kişilik cevizli balkabağı tatlısı ikram edecek. Mengen Belediyesi’nin önderliğinde bu yıl 32’ncisi düzenlenecek olan festivalde bulunmaktan ve ekmeğini yediğimiz ili burada temsil etmek şahsım, yönetim kurulum ve dernek üyelerimiz adına mutluluk ve gurur duyduklarını belirten SAKPAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Öztürk, “Türkiye’ de bal kabağı denilince akla Sakarya gelir bunu herkes bilir. Festivale katılacak olan dünya ülkelerinden gelecek misafir ve dünyaca ünlü şeflere de bunu lansa etmek ve tanıtmak bizim boynumuzun borcu ve onur vericidir” dedi.

Faaliyetler

Öztürk, “Çevre illerden de Kocaeli pişmaniye, Balıkesir Höşmerim, Bursa Kestane şekeri ve diğer illerdeki Taşpakon’ a üye derneklerde kendi yörelerine ait lezzetleri Mengen aşçılık ve turizm festivalinde misafirlerle buluşturarak “Taşpakon Yöresel Lezzetler Büyük Buluşma” adı altında 60000 porsiyon yemek dağıtılarak tarihteki yerini alacak. Sakarya Profesyonel Aşçılar Derneği olarak Türkiye’nin en büyük aşçılık ve pastacılık sivil toplum üst kuruluşu olan Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu’na (TAŞPAKON) bağlı Marmara Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu’na üye bir şekilde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz” diye konuştu.

Teşekkür

Öztürk, “Amacımız Sakarya’da görev yapan meslektaşlarımızı bir çatı altına toplamak, sinerji oluşturmak ve ortak yapılacak çalışmalar ile sektöre ve camiamıza fayda sağlayacak işlere vesile olmaktır. Önceliğimiz Türk Mutfağı ve yöresel mutfaklarımızın savunulması ve farkındalığının arttırılması olmak üzere, bunun dışında eğitim, sosyal sorumluluk projeleri, yarışmalar, festivaller, mesleki dayanışma ve hayır işleri öncellikli hedeflerimiz arasındadır dedi. Yemeklerin yanı sıra kültürel bir etkinlik olarak da festivalin prestiji ve önemini vurgulayan Öztürk önderliği için başta Taşpakon ailesine ve kendilerini destekleyen değerli  ana sponsorları Ramada Sakarya otel, Essen ve Kraas gruba teşekkürlerini iletti. 

7 Ağustos 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 675 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın