Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

‘Bisiklette marka olacağız’


Sakarya Büyükşehir Belediyespor Bisiklet Takımı sporcularından Deniz Deniz’in Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası Gençler Kategorisini, Zeki Kaygusuz’un ise Dağ Bisikleti Eleminatör Türkiye Şampiyonası Büyük Erkekler Kategorisi’ni şampiyon olarak tamamlamas

Çiçek takdimi

Büyükşehir Belediyesi önündeki tebrik programında Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Yusuf Ertuğrul Erdem, Bisiklet Takımı antrenörü Aziz Sırnaç ve bisiklet derneklerinin üyeleri yer aldı. Şampiyon sporcular Deniz Deniz ve Zeki Kaygusuz’a Bisikletliler Derneği Sakarya Şubesi Başkanı İlhan Şengel ile Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Sakarya Şube Başkanı Şefik Akar tarafından çiçek takdim edildi.

Bisiklet şehri

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, “Derneklerimizin bu nezaketli düşünceleri ve tebrikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Bizleri çok memnun ettiniz. Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun talimatları doğrultusunda bisiklet branşımızı kurduk. Bisiklet branşını bir spor olarak görmenin yanında, esasen kültür olarak görüyoruz. Bisiklete bakışımız ve yaklaşımımız bu yönde. Bu kapsamda bisikleti hayatımıza nasıl daha fazla sokarız diye adımlar atıyoruz. Bunu elbirliği ile yapacağız. Yeni kurulan bisiklet branşıyla arkadaşlarımız bize bu başarıyı kısa süre içerisinde yaşattılar. Başarılarımız tabi ki de bununla sınırlı kalmayacak. Bisiklette marka şehir olma hedefine ilerliyoruz” diye konuştu.

Altyapı

Bayraktar, “Şehrimiz 2020 Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Bunun öncesinde şehrimizde bu yıl ilkini düzenlediğimiz MTB Cup Dağ Bisikleti Yarışları da düzenlenecek. Caddelerimizdeki bisiklet yolları da bisikleti hayatımıza daha fazla sokma gayretlerimizin bir göstergesi. İnşallah bu süreç içerisinde bu yolların uzunluğu daha da artacak. Planladığımız veya kesintiye uğrayan bisiklet gezintilerimiz vardı. Nasip olursa önümüzdeki sene bu gezintileri tekrardan planlayacağız. Alttan yeni sporcuların yetişerek katkı sağlaması adına da altyapı çalışmalarımızı başlattık” dedi. 

10 Ağustos 2017 , Perşembe Bu haber toplam 396 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın