Günün Tarihi:20 Temmuz 2018

 

 

Yabancı öğrenciler Kocaali’de


İstanbul Pendik İTO Şehit Ahmet Aslanhan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri “Pratik İngilizce Yaz Kampı” kapsamında İngiltere ve Kanada’dan gelen yabancı öğretmenler eşliğinde Kocaali Belediyesi’ne misafir oldular.

Kamp

Kampın ilk gününde Kocaali sahilinde, denize girip serinleyen öğrencileri ve öğretmenler plaj voleybolu oynayıp hoşça vakit geçirdiler. Kocaali Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyonunda Maden Deresi’nde yapılan kahvaltının ardından, Osmanlı döneminde altın ve bakır madenleriyle ülke ekonomisine katkı sağlayan, şimdilerde de yeşil doğası, şelalesi ve şırıl şırıl akan suyuyla Antik Maden Deresi’nde biraz zorlu bir parkurun ardından, öğrenciler yeşilin etrafa yaydığı huzuru içlerine çekerek Maden Deresi Şelalesi’ne ulaştılar.

Teşekkür

Kampın üçüncü gününde Antik Maden Deresi’nin güzelliğinin kaynağı Çam Dağı’na doğru yola koyuldular. Yer yer tabiatın güzelliğine daha gizemli bir hava katan sis dumanı altında içenlerin ruhunu serinleten soğuk suyun kaynağı Çakmaklı Deresi Alabalık Tesisi ’ne ulaşıldı. Burada işletme sahibi Ahmet Aygın Bey’in ikramı organik ürünlerle dolu bir kır kahvaltısı yapıldı. Kamp organizasyonu Başkanı Misafir Okulun Yöneticisi Davut Açıkel, “Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizi geleceğe hazırlamak adına yapılan bu etkinliğimizde, bizlere her türlü yardım ve desteği veren, samimi, misafirperver Belediye Başkanımız Ahmet Acar’a ve güler yüzlü ekibine şahsım, öğretmenlerim ve öğrencilerimiz adına canı gönülden şükran ve minnettarlığımızı sunuyorum” dedi.

Yarının mimarları

Belediye Başkanı Ahmet Acar, “Bizler 15 Temmuz 2016’da gençliğin bir ülke için ne anlama geldiğini yaşayarak gördük. İşte bu sebepten inşallah yarınların mimarları olacak siz gençlerimizin daha iyi bir eğitimle geleceğe hazırlanmasını sağlamayı en birinci görevlerimizden biri olarak telakki ediyoruz. Zira biliyoruz ki yetişmiş bir gençliği olmayan ülkelerin ve milletlerin geleceğe güvenle bakması mümkün değildir. Gençlerimizin daha iyi yetişmesi için gecesini gündüzüne katan öğretmenlerimizi bu üstün gayretlerinden dolayı takdir ediyorum. Ve ayrıca bu kamp organizasyonu için okul yöneticilerimizin Kocaali İlçemizi tercih etmiş olmaları bizim için ayrıca bir mutluluk kaynağıdır. Okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve gençlerimize bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu. 

12 Ağustos 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 424 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ