Günün Tarihi:20 Temmuz 2018

 

 

‘O kahraman benim!’


Sakarya İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü’nün olası bir afet durumuna karşı temel afet bilinci oluşturulması amacıyla gönüllülere yönelik başlattığı, ‘O kahraman benim’ projesi kapsamında eğitimler sürüyor.

Temel afet bilinci

AFAD İl Müdürlüğü’nün ‘O Kahraman Benim Projesi’ kapsamında vermeye başladığı AFAD gönüllüleri eğitimleri devam ediyor. Gönüllülerin katılımıyla kurumun toplantı salonunda ilk anda ‘Temel Afet Bilinci’ Eğitimleri gerçekleştirildi.

İlk 72 saat önemli

AFAD Eğitmeni tarafından verilen eğitimlerde gönüllülere; afet ve acil durumlarında ilk 72 saat, AFAD’ ın afetlerdeki rolü, ilimizde ve ülkemizde meydana gelen afet türleri, afet öncesi, sırası ve sonrası hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı ve alınması gereken tedbirler uygulamalı olarak aktarıldı.

Teşekkür etti

Eğitimin sonunda kısa bir konuşma yapan AFAD İl Müdür Vekili Aras İlhan Yılmaz, kurum ve yapılan çalışmalar hakkında gönüllülere bilgiler aktararak, “O Kahraman Benim Projemiz’e ve eğitimlerimize katılan tüm gönüllülerimiz olarak sizlere teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da halkımızdan bu tür eğitim almak isteyenleri bekliyoruz” dedi. 

13 Ağustos 2017 , Pazar Bu haber toplam 380 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ