Günün Tarihi:20 Temmuz 2018

 

 

Orhan Camii’nde Hafızlık Merasimi


Adapazarı İlçe Müftülüğü’ne bağlı Hafızlık Kur’an kurslarından mezun olan 28 öğrenci, ‘hafızlık’ belgelerini dün Orhan Camii’nde düzenlenen icazet merasimiyle aldılar.

Milletvekili Yavuz

Müftülüğe bağlı Hafızlık Kur’an kurslarında eğitim görüp, “Hafızlık Belgesi” almayı hak eden öğrenciler için, Adapazarı İlçe Müftülüğü tarafından dün Orhan Camii’nde “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi. Merasime AK Parti Sakarya Milletvekili eski İmamlardan Av. Ali İhsan Yavuz’da katıldı.

Teveccüh devam etsin

Adapazarı İlçe Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık, camideki merasimin açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Müftü Çıkrık konuşmasında, hafızlığın öneminden bahsederek, bu kurslara halkın teveccühünün devam etmesini istediklerini söyledi. Merasimi çok sayıda vatandaş da izledi.

Belgeler verildi

İcazet merasimi; güzel sesli hafızları Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler, kasideler, tekbir ve salavatlar ve Müftü Yardımcısı Yusuf Akkuş’un duasıyla devam etti. Ardından merasimde, kurs öğrencilerinin hazırlamış oldukları etkinliklerin sunumu ve hıfzını tamamlayan öğrencilere hafızlık belgeleri dağıtıldı. Orhan Camii’nde gerçekleştirilen programın ardından cami bahçesinde ikramlar dağıtıldı.

 

13 Ağustos 2017 , Pazar Bu haber toplam 520 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ