Günün Tarihi:20 Temmuz 2018

 

 

İlgi gören kurs


Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce açılan kış aylarının yaklaşmasıyla da yoğun talep gören Doğalgaz Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği Kursu eğitimleri sürüyor.

Eğitim

Yoğun katılımın olduğu Kalorifer Ateşçiliği Kursu’nda, kalorifer yakma konusunda teorik ve uygulamalı eğitim veriliyor. Kış aylarının yaklaşmasıyla meslek olarak bu işi yapmak isteyen birçok kişi bu kursa geliyor. Artık sertifikasız bu işi kimsenin yapmayacağının belirtilmesi üzerine herkes belgeyi almak için bu kursa akın ediyor. 48 saat süren kursta uygulamalı eğitimle bilinçlendirme yapılıyor. Kursta eğitici öğretmen tarafından bilgiler uygulamalı ve teorik olarak anlatılıyor. Kurs sonunda kursa katılan kursiyerlere sertifika verilecek.

İş ümidi

Kalorifer ateşlemeciliği kursunu veren Ziya Özbek, “ Bu iş dikkat isteyen bir meslek. Bilinçli ve eğitimli olunması gerekiyor. Çünkü tehlike içeren bir iş. Küçücük bir hatada hayati tehlikeye sebep olabilir. O yüzden bu kursta her şeyi uygulamalı olarak öğreniyorlar” şeklinde aktardı. Şahin Tarcan, “ Bu kursa, belki bir iş bulurum diye geliyorum. Çünkü bu işi meslek olarak görüyorum. Geçerli ve ilgi gören bir belge olduğunu düşünüyorum” diye belirtti. Bir başka kursiyer, “ İş yeri istediği için bu kursa geldim. Sertifikasız eleman çalıştırmayacaklarmış. Bizde mecbur bu sertifikayı alıyoruz” dedi.

13 Ağustos 2017 , Pazar Bu haber toplam 487 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ