Günün Tarihi:20 Temmuz 2018

 

 

Eğitim sürüyor


Kocaali Kaymakamlığı, fındık toplamak için ilçeye gelen fındık işçilerinin çocuklarına eğitim ve sosyal aktivitelere katılma imkanı sağlamaya devam ediyor.

Devam

Kaymakam Alper Balcı, Genç Hayat Vakfı'nın Kocaali kaymakamlığına çocuk işçiliğinin engellenmesi ile ilgili projelerini sunduğunu, kendilerinin de çocukların da çalıştırılması ve iş gücünün sömürülmesi yerine eğitilmesinin gerekli olduğunu düşünerek bu projeyi desteklediklerini; bu projenin de çok iyi sonuçlar getirdiğini ve projeyi sürdürmeye devam ettiklerini aktardı.   Kaymakam Balcı, "Fındık Bahane' adı ile Genç Hayat Vakfı, Kocaali Kaymakamlığımız Progıda ve Bal Su Fabrikamızdan oluşan ekip ile çocuklarımızı eğitmeye devam ediyoruz.

Çocuklar yönelik

Bu eğitim programı Kocaali’ye fındık toplamaya gelen fındık işçilerinin çocuklarına yönelik başlatıldığını ve çocukların kendilerini yalnız hissetmemeleri için çok çalıştıklarını bu yüzden onlarla ilgilenerek sağlık kontrollerini, diş kontrollerini yaptırdıklarını belirtti. Balcı, “Gerekli olan her şeyin yapılması için bizlerde elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz ve yapacağız. Çocuklarımız ile birlikte çeşitli spor aktiviteleri yapıyoruz. Sanatsal faaliyetler yapıyoruz. Çocuklarımız ne istekte bulunursa bulunsun elimizden geldiği kadar gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Kocaali Gümüşoluk ilkokulunda ve Kirazlı ilkokulunu çocuklarımıza açtık eğitimleri orada sürüyor” dedi. 8 Ağustos Salı günü başlayan eğitimler, 29 Ağustos’ta sona erecek.

13 Ağustos 2017 , Pazar Bu haber toplam 428 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ