Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Afetlerde buradayız


Sakarya Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, “Kapalı pazaryerleri sadece pazar yeri değil, yaşam merkezi olacak” dedi.

Önemli yerler

Sakarya Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, Türkiye’nin beşik gibi sallandığı dönemde ve 17 Ağustos depreminin yıl dönümünün yaklaştığı günlerde kapalı pazaryerlerinin öneminin arttığını ve bu kapalı pazaryerlerinin olası afetlerde yaşam merkezleri olacağını belirtti. Şehre kazandırılan pazaryerlerinin sadece bir pazar yeri olarak görülmesinin yanlış olduğunu söyleyen Kabacan, bu yerlerin birer yaşam merkezi olduğunu ve ihtiyaç anında her türlü kullanılabileceğine aktardı.

Projeler

Adapazarı Belediyesi ile ortaklaşa yapılan pazaryerleri projelerinin hızla devam ettiğini söyleyen Muzaffer Kabacan, “Adapazarı Belediyesi ile beraber ortaklaşa yaptığımız kapalı pazaryerleri projeleri hızla devam ediyor. Bu önümüzdeki dönem 3 tane kapalı pazaryerimizi hayata geçireceğiz. Bunlardan birisi Güneşler, birisi Tepekum ve Karaman Mahallesi’nde yapacağımız pazaryerleri” dedi. Afet anlarında toplanma yeri olacak kapalı pazaryerlerinin her mahallede yapılması gerektiğini ifade eden Muzaffer Kabacan, “Bilindiği gibi, son günlerde Türkiye’mizin beşik gibi sallandığı bir ortamda bu kapalı pazaryerlerinin önemi çok arttı.”

Gündem

Kabacan, “Gündemde olan, herkesin sorduğu; böyle bir afet anında toplanma yerimiz var mı, nerede toplanacağız denilen ortamda bu kapalı pazaryerleri her mahallede yapılması gerekiyor. Kapalı pazaryerleri olası bir afette yaşam merkezi olacaktır. Toplanma yeri olacaktır, seyyar hastane yapılacaktır, aş evi olarak kullanılacaktır. Dolayısıyla kapalı pazaryerlerinin hemen hemen her mahalleye küçükte olsa yapılıp, bunu değişik ortamlarda da kullanmamız gerekebilir. Kapalı pazaryerleri sadece pazar yeri değil, yaşam merkezi olacak” dedi. 

16 Ağustos 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 422 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama