Günün Tarihi:14 Aralık 2018

 

 

Geriye sadece onlar kaldı


Hendek’te fındık işçilerini taşıyan traktörün devrilmesi sonucu 7 kişi öldüğü, 9 kişi yaralandığı kazada hayatlarını kaybedenlerin kaldığı inşaat halindeki binada yas var.

Halamdı, amcamdı

Tuğlaları örülmüş ancak kapı ve pencereleri bulunmayan tek katlı inşaat halindeki binada kalan mevsimlik işçilerden ve kazada ölenlerin yakını Yaşar Çur, mevsimlik tarım işçisi olarak Mardin Kızıltepe'den ekip halinde geldiklerini söyledi.  Her fındık sezonunda buraya geldiklerini anlatan Çur, kazaya ilişkin, "Bu sabah işçiler toparlanmış, traktöre binmişti. Traktörün şoförü bir yere çarpmış, traktör devrilmiş. Kaza ölenler halamdı, amcamdı, yeğenlerimdi." diye konuştu.

Tatile gelmediler

Kazada hayatını kaybedenler arasında genç yaştaki yeğenlerinin de olduğunu anlatan Çur, "Onlar memlekette ortaokulda okuyorlardı. İşçiler fakirdi, para kazanmak için gelmişlerdi, tatile gelmemişlerdi. İhtiyaçları olduğu için gelmişlerdi. Ölülerimiz var, ağlamaktan gözlerimiz şişti. Ne diyeceğimizi bilmiyoruz, şoktayız." ifadelerini kullandı. Çur, yaklaşık 20 kişinin kaldığı konaklama alanındaki eşyalarını toparladıklarını ve Mardin'e döneceklerini sözlerine ekledi. 

19 Ağustos 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 338 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın