Günün Tarihi:21 Mayıs 2019

Sağlıkta staj toplantısı


Sağlık alanın da eğitim gören öğrencilerin zorunlu beceri eğitimlerinin ele alındığı toplantı İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü başkanlığında yapıldı.

Zorunlu eğitim

Öğütlü, ilimizde kamu, özel kurum ve kuruluşlarda staj yapacak öğrenci sayılarının belirlendiğini söyledi. Kontenjanların 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında sağlık alanında eğitim veren ortaöğretim ve üniversitede bulunan zorunlu beceri eğitimi alacak öğrencileri kapsadığını belirtti.

 

İş koşulları

Öğütlü, "Sağlık eğitimi gören öğrenciler için staj yapmak son derece faydalıdır. Öğrenciler daha okuldayken iş koşullarını görmekte, iş hayatına hazırlanmakta ve en önemlisi öğrendikleri bilgileri iş sahasında uygulayarak becerilerini geliştirmektedirler. Staj yapan öğrenciler iş hayatlarına yaşıtlarından bir adım önde başlamaktadırlar. Uygulamaya yönelik gördükleri bu eğitimler de bir ders gibi değerlendirilir ve uygulamalardaki başarıları ölçülür” dedi.  

 

Beceri eğitimleri

Müdür Öğütlü, “Aile Sağlığı Merkezleri, Toplum Sağlığı Merkezleri kamu ve özel hastaneleri öğrencilerimizin öğrendiklerini hocaları eşliğinde uygulama imkanı buldukları alanlardır. Gençlerimizin mesleğe hazırlandığı bu yolda beceri eğitimlerini sorunsuz tamamlayabilmeleri için, gerçekleştirdiğimiz bu toplantıyla özel tanı ve tedavi merkezleri yöneticileriyle bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunduk. Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar dilerim" ifadelerinde bulundu.

20 Ağustos 2017 , Pazar Bu haber toplam 1907 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama