Günün Tarihi:14 Aralık 2018

 

 

119 ehliyete el konuldu


Sakarya’da Temmuz ayında 59 bin 948 araç kontrol edildi, 612 araç trafikten men edildi ve 119 sürücünün ehliyetine el konuldu.

Denetim raporu

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekiplerince şehirlerarası ve şehir içi yollarda Temmuz ayı içerisinde toplam 59 bin 948 araç kontrol edildi. Yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 612 araç trafikten men edildi, 119 sürücünün ise ehliyetine el konuldu.

189 kaza 4 ölü

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle Temmuz ayı içerisinde Sakarya ili sınırlarında toplam; 189 maddi hasarlı, 249 yaralamalı, 4 ölümlü olmak üzere toplam 442 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 394 kişi yaralandı, 5 kişi de hayatını kaybetti. Temmuz ayı içerisinde yapılan denetimlerde, kusurlarından dolayı 612 araç trafikten men edildiği ve 119 sürücünün ise ehliyetine el konulduğu öğrenildi.

Can ve mal

Konuyla ilgili Sakarya Valiliğinden yapılan açıklamada, “Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” denildi.

İhbar edin

Açıklamanın devamında, “Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgi ve desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyoruz” denildi. 

20 Ağustos 2017 , Pazar Bu haber toplam 388 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın