Günün Tarihi:19 Mart 2019

AK Parti Akyazı’ya 4 aday


AK Parti Genel Merkezi tarafından açıklanan tarihe göre Akyazı İlçe kongresi 8 Ekim Pazar günü yapılacak. Delege tespitlerini tamamlayan ilçe teşkilatı şimdi de yapılacak olan başkanlık seçimlerine odaklandı.

4 aday var

İlçe başkanlığı için şu ana kadar ben adayım diye yola çıkan 4 isim var. Bunlar şu anki İlçe Başkanı Fevzi Bora, ilçe yönetiminde görev yapmakta olan Eczacı Eyüp Demirtaş, iş adamı Adem Sağlam ve yine bir iş adamı Osman Uluköylü.

Genel Merkez

AK Parti İlçe kongresi 8 Ekim Pazar günü yapılacak ama seçime tek listeyle girilecek. Adayların isimleri Ankara’ya gönderilecek, sonra adaylar genel merkeze davet edilecek ve görüşmenin ardından da genel merkez adayını açıklayacak. Yine kulislerde dolaşan söylentilere göre aday sayısı üçten fazla olmayacak. Ancak Akyazı’da 3 adayın yanı sıra mevut ilçe başkanı da bulunuyor. Genel Merkez talimatı ile bu sayı il başkanlığı tarafından üçe düşürülecek. Genel Merkezde incelemelerini yaptıktan ve adayları ile birebir görüştükten sonra uygun olan açıklanarak çalışma talimatı verilecek.

Aralıksız çalışma

Şu ana kadar “Adayım” diye ortaya çıkanların kulis çalışmaları da aralıksız sürüyor. Adaylar özellikle Ankara’dan kendi isimlerinin açıklanması için yoğun bir gayretin içinde oldukları gözleniyor. AK Parti Akyazı’da aday adayı sayısı artacak mı? Genel Merkez kimi aday gösterecek. Akyazılıların merak ettiği konuların başında geliyor.

 

23 Ağustos 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 549 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın