Günün Tarihi:25 Eylül 2018

 

 

Sapanca’da otel heyecanı


Sapanca Göl Mahallesi İtalyan Kampı mevkii de bulunan 44 dönümlük arazi üzerinde yapımı başlanan, 5 yıldızlı Elite World Hotel inşaatı hızla ilerliyor.

Turizme katkı

Otel inşaatı tamamlandığında, 400 odalı, 800 yataklı olması hedefleniyor. Proje bitiminde zincirin toplam sayısı 7’ye, yatak sayısı 2 bin 931’e, çalışan sayısı bin 288’e ulaşmış olacağı tahmin ediliyor. Sapanca İtalyan Kampı arazisinde inşaatı devam eden otel, 95 milyon liralık yatırıma mal olacak. 2018’de hizmete alınması planlanan otelin Sapanca’nın turizmine önemli bir katkı sağlayacağı düşünülüyor.

 

Doğa bozulmayacak

Otel faaliyete geçtiğinde 220 kişiye istihdam edilecek. Yeşil ve A sınıfı enerji ile doğaya saygılı bir şekilde hizmet vereceği projenin gerçekleşmesi için büyük emek veren Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, “Sapanca’nın doğasını bozacak her hangi bir yanlış yapmadan bu proje turizme kazandırılacak. En büyük otellerinin Sapanca’da yer almasını isteyen otel yetkilileri bu sayede yerel ekonomiye, turizme ve istihdama da katkı sağlayacaklar. Yapılan otelin doğa dostu yeşil sertifikalı olma özelliği ile ayrı bir önem arz etmektedir ” dedi. Çalışmaları yerinde gören Başkan Yılmazer, ilçede yapılan yatırımların ilçe için kazanım olduğunu aktardı. 

24 Ağustos 2017 , Perşembe Bu haber toplam 649 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın