Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

Derecelerin adresi Anka


Anka Okulları, TEOG ve LYS’de bu yılda başarılarına yenisini ekledi.

İşte dereceler

YGS de Türkiye Geneli Sıralamasında İlk 10 bine 8, İlk binde 2 öğrencisi ile zirve yapan Anka Anadolu Lisesi, LYS de Tıp Fakültesine 15, Hukuk Fakültesine 20, Diş Hekimliğine 7, Mühendislik Fakültesine 71, Mimarlık Fakültesine 3, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlığa 14 ve İngilizce İşletme bölümüne 3 öğrenci yerleştirerek, Sakarya da Eğitim Öğretimde Üniversite sınavında yerleştirme oranında ön sıralarda yerini aldı.

 

TEOG’ta başarı

TEOG Türkiye derecesi, tüm sorularda 120 de 120 yapan, Fen ve Anadolu Liseleri tercihlerinde, 6 Fen Lisesi, 39 Anadolu Lisesi ile TEOG’da yüzde yüz başarı sağlayan Anka Ortaokulu, çalışmasının karşılığını aldı. Bilindiği üzere Matematik Türkiye 1.liği ve Dünya 3. Lüğüde yine Anka Ortaokulu öğrencilerinden gelmişti.

 

Çıtayı yükseltti

Akademik başarıda Sakarya da ön en sırada yerini alan Anka, tercih edilme oranında her yıl, kontenjanlarını dolduruyor. Yüksek oranda tercih edilmesinin sebebi, akademik başarıda örnek bir kurum olması. Profesör Dr. Murat Tosun, “Sakarya eğitimine olumlu katkıları bulunan Anka Eğitim Kurumlarının, kısa bir süre sonra 8 bin 500 m2 kapalı alanı bulunan, yüzme havuzu, konferans salonları, cep sineması, dil laboratuvarları bulunan yeni kampüsünde hizmet vermeye devam edecek” dedi. 

26 Ağustos 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 467 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın