Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Taraklı’da Özden yeniden


AK Parti Taraklı 6. Olağan Kongresi dün tek adayla yapıldı. Kongreye katılımın fazla olmaması dikkat çekti.

Sıkıntı yaşanmıştı

AK Parti’de dün başlayan kongre sürecinde günün ikinci kongresi Taraklı’da yapıldı. Bilindiği gibi Pamukova’da olduğu gibi Taraklı’da da başkanlık konusunda sıkıntı yaşanmış, Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ile mevcut Başkan Erdal Özen’in arasının açık olduğu kulislere yansımıştı.

 

Delegelerden az katılım

Yaşanan bu sıkıntıyı çözmek için geçtiğimiz günlerde ilçeye gelen Koordinatör Milletvekili Ayşe Keşir tüm taraflarla görüşerek kongreye birlik beraberlik içerisinde gidilmesini istemişti. Dün gerçekleşen kongrede ise Erdal Özen tek aday olarak delegelerin karşısına çıktı. Ancak kongreye delegelerin beklenilen düzeyde katılmaması dikkat çekti.

 

Kongreye kimler katıldı

Dün Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleşen kongreye Koordinatör Milletvekili Ayşe Keşir, MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, Milletvekilleri Mustafa İsen, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İl Başkanı Fevzi Kılıç, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, partililer ve az sayıda delegeler katıldı.

 

Özkaraman katılmadı

Soğuk rüzgarların estiği salonda Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ve belediye meclis üyelerinin katılmaması dikkat çekti. İl Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Akyol’un divan başkanlığını yaptığı kongre de birlik ve beraberlik mesajları verildi.

 

Hesabını veremeyiz

Yaşanan küslüklerin geride kalması ve 2023 hedefine ulaşılması için çalışılmasını isteyen Koordinatör Milletvekili Ayşe Kesir, “Artık kırgınlıklar, küskünlükler bir kenara bırakılmalı. Yanlış şeyler yapılırsa bunun hesabını genel merkezimize veremeyiz. Bize yakışan birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek halkımıza en iyi şekilde hizmet vermektir” dedi.

 

400 delegesi bulunan ve Erdal Özen’in yeniden başkan seçildiği ilçe teşkilatı şu isimlerden oluştu. Asil üyeler; Erdal Özen, Mesut Kara, Naim Nalbant, İlhan Bilgi, Ruhi Avdan, İsmail Örs, İsmail Atar, Recai Demir, Mesut Aktan, İbrahim Günay, Elif Çoşkun. Yedek üyeler; Şermin Uslu, Emre Buluntekin, Hüseyin Özen, İsmail Toylan, Hilmi Karaoğlu, Yaşar Çamdibi. Üst Kurul Delegeleri Asil; Erdal Özen, Tacettin Özkaraman, Mehmet Pilavcı, Mehmet Çam, Emin Keskin, Canan Çakmak, Naim Nalbant,  Alaattin Koç, İsmail Çoşkun- Yedek üyeler; Mustafa Çelikpençe, Rıfat Çiraz, Hasan Karaman, Sabahattin Yıldırım, Adnan Keskin.

27 Ağustos 2017 , Pazar Bu haber toplam 501 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama