Günün Tarihi:19 Şubat 2019

‘2 yıllık üye olmayan oy kullanamayacak’


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile Sakarya Ticaret Borsası’nın (STB) yapılacak seçimlerinde iki yıllık üye olmayanlar oy kullanamayacaklar.

KHK ile düzenleme

STB’nin 1 Ekim Pazar günü, SATSO’nun da 2 Ekim Pazartesi günü kendi binalarında yapılacak komite ve meclis üyelikleri seçimlerine Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) ile yeni düzenleme getirildi.

En az 2 yıl üye

Türkiye Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 83 üncü maddesinde yapılan düzenleme ile oda ve borsa seçimlerinde oy kullanacakların seçim tarihi itibariyle en az iki yıllık üye olması şartı getirildi.

Başkanlar

Bu nedenle oda ve borsa seçimlerinde iki yıllık süreyi doldurmayan üyeler oy kullanamayacaklar. SATSO’da Mahmut Kösemusul adaylığını açıklarken, STB’de Cevdet Mete ise henüz adaylık kararı vermedi.

31 Ağustos 2017 , Perşembe Bu haber toplam 860 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın