Günün Tarihi:23 Nisan 2019

Kızılay’ın eli Makedonya’da


Genç Kızılay Sakarya Başkanı Muhsin Arap Türk Kızılayı’nın kurban vekaletlerini sahiplerine ulaştırmak üzere Makedonya‘ya gitti. Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın da kurban vekaletlerini sahiplerine ulaştırmak üzere gittiği Makedonya’da 2 bi

Sevinç

Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık Kayseri, Eskişehir, Sivas, Van Şube Başkanlarının yer aldığı kadroda bu yıl toplam 19 kişilik ekibiyle dünyanın dört bir yanında olan Genç Kızılay’ı temsilen Genç Kızılay Mersin ve Genç Kızılay Sakarya başkanları yerini aldı. Genç Kızılay Sakarya Başkanı Muhsin Arap “Genç Kızılay’ı temsilen Makedonya’da olmak ve oradaki Müslüman kardeşlerimiz ile Kurban Bayramı’nın anlamını yaşamak, bir başka coğrafyada bayramın sevincini yaşamak bizim için çok güzel bir görev oldu” dedi.

Birlik ve beraberlik

Arap, “Genç Kızılay Sakarya olarak hem yerelde hem de yurt dışında faaliyetlerde bulunarak Kızılay ruhunu yaşamaya ve yaşatmaya çalıştık. Kızılay’ın anlamını en iyi şekilde hissediyoruz ve gittiğimiz her yerde Türk Bayrağını ve Türk Kızılay’ı armasını gören insanların bizi güleryüz ile karşılaması, ihtiyaç sahibi olan insanlara yardım eli uzatmak, insanların bayram sevinçlerine ortak olmak, çocukları hediyelerle sevindirmek, en önemlisi de bu hilalin altında bir olmak beraber olmak kadar güzel bir şey yok. Sizlere Müslüman kardeşlerimizin selamlarını getirdik, Rabbim bu hilalin altında birliğimizi beraberliğimizi daim etsin” dedi. 

9 Eylül 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 564 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama