Günün Tarihi:21 Mayıs 2019

CHP’de delege savaşları!


CHP Sakarya Örgütü’nde kongre süreci önümüzdeki cumartesi günü başlayacak delege seçimleri ile start alıyor. Delege seçimlerinin yanı sıra kongrelerinde çekişmeli geçmesi bekleniyor.

Parti içi hareket

CHP’nin ilçe ve il kongrelerinde büyük bir parti içi çekişmenin yaşanması bekleniyor. Muhalif gruplar ilçe ve il kongresinde ağırlıklarını koymak için uzun bir süredir toplantılar yaparak, hareketli bir şekilde hazırlanıyorlar.

Toplam delege

CHP İl Kongresi’nde 363 seçilmiş delege ve 21 tabi delege oy kullanacak. İlçeler içinde 122 kongre delegesi ile Adapazarı İlçesi’nin ağırlığı tartışılmaz. Adapazarı’ndan sonra 49 delege ile Serdivan, 27 delege ile Hendek, 24 delege ile Karasu ilçeleri ağırlıklı ilçeler arasında görülüyor.

Adapazarı Kongresi

Adapazarı İlçe Kongresi’nde CHP’deki muhalif grupların başkan adayı olarak Erol Aydın ismi öne çıkmış durumda. Mevcut Başkan İlker Yılmaz yeniden aday olma konusunda henüz karar vermiş değil.

İl adayları

CHP İl Kongresi’nde mevcut Başkan Ayça Taşkent’in yeniden aday olmasına kesin gözü ile bakılıyor. Muhalif grupların öne çıkan iki aday adayı ise Fisun Çetin ve Özgür Arık olarak görülüyor. 

14 Eylül 2017 , Perşembe Bu haber toplam 1215 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama