Günün Tarihi:26 Eylül 2018

 

 

Minikler okula alıştı!


Türkiye genelinde başlatılan okul öncesi oryantasyon eğitimi Sakarya'da da anaokulu, ilkokul ve ortaokullarda bugün tamamlanıyor. Okullarına aileleriyle birlikte gelen ana sınıfı ve birinci sınıf öğrencileri yeni arkadaşlarla tanışırken, ailelerde çocukla

Okul ortamı

Okula uyum haftası, Milli Eğitim Bakanlığınca öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için 2006-2007 eğitim-öğretim yılından bu yana uygulanıyor. Son yıllarda beşinci sınıf öğrencilerini de kapsayacak şekilde genişletilen uygulamaya bu yıl dokuzuncu sınıf öğrencileri de eklendi.

 

Renkli görüntüler

Türkiye genelinde olduğu gibi Sakarya'da da 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı, oryantasyon süreci bugün sona eriyor. Yeni öğrencilerin okula alışması, uyumu ve okul kurallarını öğrenmesi için yürütülen program çerçevesinde velilerin de öğrencilere eşlik ettiği oryantasyon eğitiminde bugün itibariyle sona eriyor.

 

Yeni arkadaşlıklar

Sabahın erken saatlerinde aileleri ile birlikte okullarına gelen minik öğrenciler hafta boyunca öğretmenleri ve arkadaşları ile tanışıp sınıflarını gezdi. Bir hafta boyunca oyunlar oynayan, okul ortamını tanıyan öğrenciler 18 Eylül Pazartesi günü itibariyle yeni eğitim öğretim sezonuna başlayacaklar. 

15 Eylül 2017 , Cuma Bu haber toplam 717 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın