Günün Tarihi:26 Eylül 2018

 

 

İlköğretim Haftası kutlanıyor


2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması nedeniyle Sakarya Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kutlama programı düzenlendi.

Anıtına çelenk

İlköğretim Haftası Kutlama Programı kapsamında ilk tören Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Sabah Saat 08.00’de Başöğretmen Atatürk’ün Demokrasi Meydanı’ndaki anıtında buluşan Milli Eğitim Camiası Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Törene katılım

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre tarafından gerçekleşen çelenk sunma törenine, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Eğitim Camiası yeni eğitim öğretim yılının ülkemize ve Sakarya’mıza hayırlı olması dileğinde bulundular.

Yücel Ballık’ta

İlköğretim Haftası Kutlama Programı çelenk sunma töreninin ardından Erenler İlçesi’ndeki Yücel Ballık Ortaokulu’nda düzenlenen açılış programıyla devam etti. Gerçekleştirilen törene Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun yanı sıra;  Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Belediye Başkanı Cavit Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Eğitimin eseridir 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra kürsüde öğrencilere hitap eden ve Erenler’e çok güzel bir eser kazandıran Ballık ailesini kutlayan Vali Balkanlıoğlu, “Eğitim ve öğretim bir memleketin geleceğini belirler. Memleketimizde ve dünyada ne varsa, beşikten mezara kadar her şey eğitimin eseridir Çevrede güzellik namına, temizlik ve düzen namına, gelişmişlik namına ne görüyorsak bunların hepsi eğitimin eseri” dedi.

Geleceğimizsiniz

Balkanlıoğlu, “Çevrede kötülük namına, düzensizlik ve temizlikten yoksunluk namına ne görüyorsak o da maalesef yine eğitimin hatta eğitimsizliğin eseri. 15 senedir Milli Eğitim Bakanlığı’na Milli Savunma Bakanlığı’nın bile üzerinde bütçe ayrılıyor. Ama bütün bunlara rağmen yine noksanlarımız var ve bunları süratle düzeltmemiz etmemiz lazım. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bir okula girdiğim zaman seneler öncesine gider ve çocukluğumu hatırlarım. O yetersiz imkânlarda okumaya çalıştığımız, üstümüzde doğru dürüst kıyafet olmadığı dönemleri hatırlıyorum” dedi.

Öğretmen çocuğum

Balkanlıoğlu, “Ama hayat süratle geçiyor ki; bugün karşınızda Vali olarak hitap ediyorum. Ayrıca ben sizleri öğrenci, talebe, çocuk olarak görmüyorum, geleceğin Valileri, Kaymakamları, Doktoru, Mühendisi hatta Başbakanı, Cumhurbaşkanı olarak görüyorum. Ben de bir öğretmen çocuğuyum. Babamın bütün köyü eğitime kazandırmak için nasıl çaba gösterip fedakârlık yaptığını yakinen görürdüm. Bu çocuklara sadece program ve müfredat dâhilinde bilgiler vermeyin. Elbette onlar da lazım; sınavlar ve gelecekleri için, ama iyi bir insan olması için daha çok çabalayın” dedi.  

Fedakarlık yapıp

Balkanlıoğlu, “Bu çocukların hepsi birer melek, kimin çocuğu olursa olsun hiçbir kötülük düşünmüyor ve sadece seviyorlar, sevgiyi paylaşıyorlar. Sakarya’da eğitimin çıtasını ilkokuldan sonuna kadar Türkiye’de birinci yapacağız İnşallah. İşte bu düşüncelerimizin gerçekleşmesi sizlerin sayesinde olacak. Yani ceketini satacak kadar fedakârlık yapıp bize güvenen bu çocukların ve velilerinin ümitlerini boşa çıkarmayarak daha yukarılara götürme çabası içerisinde olmamız lazım. Yeni eğitim ve öğretim yılının, Türkiyemize, Sakaryamıza ve Ballık ailesinin yaptırdığı bu okula hayırlı, kazasız, belasız geçmesini diler hepinize başarılar dilerim" dedi.

Çocuklara meyve

Konuşmalar sonrası ilk ders zili çaldı. Daha sonra öğretmeni ve protokol üyeleri ile birlikte sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Vali Balkanlıoğlu, başarılı öğrencilere ödüllerini verirken öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi. Program sonrası Anaokulu öğrencileri ile bir araya gelen Vali Balkanlıoğlu, sağlıklı yaşama dikkat çekerek çocuklara meyve dağıttı.

19 Eylül 2017 , Salı Bu haber toplam 731 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın