Günün Tarihi:22 Eylül 2019

Erenlerde kalite var


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Erenler içmesuyu altyapısının yenilendiği projede çalışmaların tamamlandığı ve bölgelere yeni hattan su verildiğini açıkladı. SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “ Erenlere akıllı şebeke s

Vatandaşa hizmet

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Erenler’in tüm içmesuyu altyapısının yenilendiği dev projeye dair önemli açıklamalarda bulundu. Dr. Rüstem Keleş, “Erenler içmesuyu altyapısını yenileyerek 300 kilometrelik son derece modern yeni bir hat inşa ediyoruz. 25 milyon liralık yatırım yaparak Erenler’in tüm içmesuyu altyapısını yeniliyoruz. Çalışmaların tamamlandığı bölgelerde vatandaşlarımızın musluklarına yeni hattan su vermeye başladık. Erenler modern altyapı ile buluşturuyoruz. Ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Vatandaşlarımıza ulaştırdığımız içmesuyunun kalitesini güvence altına alıyoruz. Vatandaşlarımızın evlerine, iş yerlerine artık daha kaliteli içmesuyu ulaşıyor” dedi.

Akıllı şebeke

Proje kapsamında yüksek teknoloji kullanılarak Erenler’e akıllı şebeke sistemini kurduklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Sakarya’mızın tamamında tüm vatandaşlarımıza daha sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştırabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizin dört bir yanında dev içmesuyu projeleri hayata geçiriyoruz. Erenler de içmesuyu altyapısını yenileyerek  25 milyon lira değerindeki projede ekiplerimiz hattın 54 kilometrelik kısmını tamamlandı. Özellikle 1999 depreminde zarar gören ve işlevini yitiren eski hatlar yenilendi. Erenler ilçemize bağlı Yeşiltepe Mahallesi, Modern Sanayi ve Güney Mobilyacılar Sitesi’ne inşa ettiğimiz yeni hatlardan su verildi. Vatandaşlarımızın evlerine, iş yerlerine artık daha kaliteli içmesuyu ulaşıyor. İnşallah hızlı bir şekilde projemizi tamamlayarak Erenler’in tüm mahallelerini sorunsuz altyapı ile buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Güvence

Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizin altyapısı özellikle 1999 depreminde önemli ölçüde zarar gördü. Hem su kalitesi açısından hem de kayıp kaçak oranı açısından söz konusu durum ciddi bir problemdi. Mevcut sorunları çözüme kavuşturmak ve şehrimizin altyapı geleceğini garanti altına almak için dev içmesuyu projelerini hayata geçirdik. Erenler ilçemizde 300 kilometrelik yeni bir hat inşa ediyoruz. İlçemizin ihtiyacını karşılamayan içmesuyu hatlarını yenileyerek hem su kalitemizi güvence altına alıyoruz hem de kayıp kaçak oranını dünya standartlarına indiriyoruz. Proje kapsamında yeni hattın 29 farklı noktasına da basınç odaları yerleştiriyoruz. Söz konusu sistem ile hattaki suyun birçok değeri kontrol edilebilecek ayrıca kaçakların ve arızaların anında tespiti yapılarak daha hızlı şekilde de müdahale edilecek” şeklinde konuştu.

20 Eylül 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 578 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU