Günün Tarihi:26 Eylül 2018

 

 

Muhalefetten son gün atağı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’de Adapazarı İlçe Kongresi için yapılan delege seçimlerinin son gününde 4 büyük mahalle de parti içi muhalefet önemli atak yaptı. İl Başkanı Ayça Taşkent kendi Mahallesi olan Cumhuriyet’te seçimi kaybetti.

Dün gerçekleşen Cumhuriyet Mahallesi seçimlerinde İl Başkanı Ayça Taşkent ile adı il başkanı adayları arasında geçen Fusün Çetin’in listesi yarıştı. Seçimler sonucunda Çetin’in 15 kişiden oluşan delege listesi seçimleri kazandı.

Camili ve Korucuk

Yine gün içersinde devam eden 15 Temmuz Camili ve Korucuk Mahallelerinde 24 delegelik için yapılan seçimi muhalif gurupların listesi 53’e 41 üstünlük sağladı.

Liste çıkarmadı

Adapazarı delegeliği için son mahalle olan Karaman’da mevcut yönetim liste çıkarmadı. Tek liste ile yapılan seçimleri muhalif grupların listesi yeterli sayıya ulaşarak kazandı. Dün yapılan bu seçimlerde Cumhuriyet Mahallesi’nde 15,  Karaman’da 20, Camili’de 24 ve Korucuk’ta 24 delege bulunduğu öğrenildi.

396 delege oy kullanacak

Adapazarı ilçe kongresinde 17’i tabi olmak üzere 396 delege oy kullanacak. Dün yapılan 4 mahallede toplam 83 delegeliği kazanan muhalif grup ciddi bir şekilde son gün atağı yapmış oldu. 

24 Eylül 2017 , Pazar Bu haber toplam 658 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın