Günün Tarihi:26 Eylül 2018

 

 

Ferizli’de Aktekin rüzgarı


Ünlü iş adamlarından İsmet Aktekin Ferizli’ye yaptırdığı Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, öğrencilere hayatından derlediği ‘’Fikret Aktekin’in yaşam anıları’’ adlı kitabını dağıttı.

Modern ilçe

Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi Müdürü Ali Harbi ve Belediye Başkanı Ahmet Soğuk iş adamı İsmet Aktekin’i kapıda karşıladılar. Müdür Harbi, İsmet Aktekin’e okul hakkında genel bilgi sundu. İsmet Aktekin de konuşmasında, “Ferizli 4-5 yıl öncesine göre çok gelişmiş. Şaşırdım. Müthiş bir gelişme var. Başkana teşekkür ederim. Ferizli modern bir ilçe haline gelmiş” dedi.

 

100 bin zorlayacak

Başkan Soğuk ilçeye fen Lisesini kazandırılmasının önceden beri gündemlerinde olduğunu söyleyerek, “Mevcut OSB’miz dışında bölgemize en büyük otomotiv OSB’si geliyor. 10 yıla kadar nüfusumuz 100 bini zorlayacak. Teknik eleman yetiştirmek için büyük bir meslek lisesini OSB içerisinde düşünüyoruz. Bakanlıkla lise hakkında çalışmalarımız var. Yeni meslek lisemiz yapıldığında mevcut meslek lisesi binamızı Anadolu lisesine verip, bu binada Fen Lisesi açmayı tasarlıyoruz” dedi.

 

Eğitime adamış

Ardından öğrencilerle buluşan Aktekin’i öğrenciler alkışlayarak ayakta karşıladı. Okul Müdürü Ali Harbi, İsmet Aktekin’i öğrencilere tanıtarak, “10 yıldır bu binalarda hizmet veriyoruz. Kendileri bu binaları bir yılda yapıp bize teslim ettiler. Ömrünü eğitime ve topluma adamış çok büyük bir şahsiyettir. Bugün sizlerle hem sohbet edecek, hem de sorularınızı yanıtlayacak” dedi.

 

Lisan öğrenin

İş adamı İsmet Aktekin öğrencilere tavsiye niteliğinde yaptığı konuşmasında yabancı dilin önemine vurgu yaparak, “Elinizin altında bulunan interneti olumlu kullanırsanız hem lisan öğrenme de, hem de derslerinizde çok daha başarılı olursunuz. Sizlerden ricam hayatınızda en mühim şey olarak lisanı görün. Üniversiteyi de bitirseniz her kapıyı çaldığınızda muhakkak lisan mecburiyetiyle karşılaşacaksınız. Boş zamanlarınızda hobi olarak sanatı, kitap okumayı ve muhakkak ta sporu görün” dedi.  

 

Borcunuz olduğu

Aktekin, “Sosyal hayatla derslerinizi dengelerseniz çok başarılı bir şekilde üniversiteye gidersiniz. Size bugün bu eğitimi veren ülkeye borcunuz olduğunu unutmayın. Parası olan parayla, olmayan emeğiyle hep birlikte bu ülkenin geleceğine yardımcı olmamız lazım” diyerek öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

 

Belli kriterleri var

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ise, “Böyle donanımlı bir okulu ilçemize kazandıran çok değerli hayırsever iş adamımız İsmet Aktekin’e Ferizli adına öncelikle teşekkür ederim” dedi. Bir öğrencinin sorusu üzerine Başkan Soğuk, “Fen lisesi için belli kriterler var. Okulumuz ve her şey hazır ama belki nüfusla ilgili bir sıkıntı olabilir. Eğer nüfus kriteri varsa ve orayı aşarsak burayı Fen Lisesi’ne dönüştürebiliriz” dedi. Ziyaret sonunda Aktekin merhum abisiyle anılarından derlediği kitabını imzalayarak öğrencilere ve katılımcılara dağıttı.

24 Eylül 2017 , Pazar Bu haber toplam 620 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın