Günün Tarihi:20 Haziran 2019

Ormanda bütçe konuşuldu


Orman Bölge Müdürlüğü’nün 2017 yılı gerçekleşmeleri ve ormancılık faaliyetlerinde ulaşılacak hedefleri ile 2018-2019-2020 yılı döner sermaye bütçesine son şeklinin verildiği Genel Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Toplantı

Toplantı Bölge Müdürü Okan Kurşun’un Başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcıları Halis Belen, Halil Karademir, Adil Şencan, Şube Müdürleri, Orman İşletme Müdürleri, Fidanlık Müdürü, Hukuk Müşaviri ve İşletme Saymanlarının katılımıyla, İzmit Orman İşletme Müdürlüğü, Kefken Orman İşletme Şefliği Sosyal Tesislerinde yapıldı.

‘Hız kazanmalıyız’

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kurşun, “2017 yılı Bölge Müdürlüğümüz programının % 90’nını gerçekleştirdik. Özelikle sıklık bakımı, ilk aralama çalışmalarına hız kazandırmalıyız. Geyve Orman İşletme Müdürlüğümüzde büyük bir yangın atlattık. İşletme Müdürümüz ve ekibine yangın söndürmede gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür ediyorum. Bölge Müdürlüğü olarak Genel Müdürlüğümüzden bize iletilen ve bizi etkileyen çok önemli sorunlarımız olmadı” dedi.

Ödül

Kurşun, “Kayın gençleştirme sahalarında üretim ve saha hazırlıklarını Ekim ayı sonu itibariyle mutlaka bitirelim. Kayın tohumunun toplanması ve saklanması konusunda Bölge Müdürlüğümüzce gündeme getirilen yeniliğin takipçisi olalım. Son olarak Sakarya’nın en büyük fabrikası olarak yıllık 1.3 milyon ton oksijen, 31 milyon ton karbon tutan ormanlarımıza, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen 100. yıl kuruluşu kutlaması töreninde Bölge Müdürlüğümüze “Çevreye Duyarlı Kurum Ödülü” verildi. Ödülün alınmasında emeği geçen tüm personelimize teşekkür ederim” dedi.

Hedefler

Toplantı programı; Şube Müdürleri ve Orman İşletme Müdürlerinin 2017 yılı çalışmaları ve ulaşılacak yılsonu hedefleri konusunda birer sunum yapmaları ile devam etti. Akabinde 2018 yılı bütçesi Genel Müdürlüğe sunulmak üzere kararlaştırılarak toplantı sona erdi.

24 Eylül 2017 , Pazar Bu haber toplam 411 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama