Günün Tarihi:19 Haziran 2019

Seçimler Nisan’a kaldı


TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı tüm oda ve borsalarda 2017 Ekim Kasım aylarında yapılması planlanan seçimler, Bakanlar Kurulu Kararı ile 2018 Nisan ayına ertelendi.

Resmi Gazete’de

Bakanlar Kurulu’nda TOBB’a bağlı organlarda yapılacak yönetim seçimlerinin tarihi görüşüldü. 2017 yılı Ekim ve Kasım aylarında yapılması gereken seçimler Bakanlar Kurulu Kararı ile 2018 yılının Nisan ayına ertelendi. Alınan karar Resmi Gazete’de yayınlandı. İlgili Bakanlar Kurulu Kararında, “Oda ve borsaların, 2017 yılının Ekim ayında başlayıp Kasım ayında tamamlanması gereken organ seçimlerinin ertelenmesi hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; Gümrük ve Ticaret Bakanlığının 19/9/2017 tarihli ve 28017702 sayılı yazısı üzerine, 5174 sayılı Kanunun 81. Maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 21/9/2017 tarihinde kararlaştırılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Hayırlı olsun

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete yaptığı açıklamada;  “Sakarya Ticaret Borsası Seçimi 1 Ekim olarak planlanmıştı, yaşanan son gelişmelerden sonra Nisan ayına ertelenen seçimin net tarihi henüz belli değil. Önümüzdeki süreç içinde seçim zamanını yine basınımız ve web sitemiz aracılığı ile üyelerimiz ve kamuoyu paylaşacağız. Hükümetimiz tarafından alınan bu kararın camiamız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  

26 Eylül 2017 , Salı Bu haber toplam 447 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama