Günün Tarihi:13 Aralık 2018

 

 

Avukatlar uzman olacak


2017-2018 adli yıl içinde bir dizi eğitim programı hazırlayan Sakarya Barosu bu eğitimlerden ilkini “İş ve İşçi Alacakları Uzmanlık Eğitimi” alanında gerçekleştirdi.

İş ve işçilik

Sakarya Barosu, meslektaşlarının çok daha kaliteli bir eğitim alması için Ankara Barosu AVSA (Avukatlık ve Staj Akademisi) işbirliği ile bir dizi eğitim programı hazırladı.Bu eğitimlerden ilki olan “İş ve İşçilik Alacağı Davaları” konulu eğitim 16-17-23-24 Eylül tarihlerinde Ramada Otel’de gerçekleştirildi.

Eğitimler

AVSA Daire Başkanı Av. Oral Özbaş , Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhittin Astarlı, Avukat Bilirkişi Perihan Evren Aksoy’un eğitmen olarak katıldığı seminerlere, Ankara Barosu Başkanı Av. Hakan Canduran, AVSA Başkanı Av. Samiye Eyüboğlu ve Genel Sekreteri Av. Zeynep Eğilmez de bizzat Sakarya’ya gelerek destek verdi.

Eğitim merkezi

Baro Başkanı Av. Zafer Kazan seminer sonunda, Ankara Barosu'nun eğitim merkezi AVSA’nın avukatlar ile birlikte öğretim üyeleri ve akademisyenler gibi alanlarında uzman kişilerden oluşan eğitim kadrosuyla çok nitelikli bir eğitim merkezi olduğunu belirterek, başta bu projenin hayata geçmesinde büyük emeği olan Ankara Barosu Başkanı Av. Hakan Canduran’a  ve destekleri için AVSA Yetkililerine teşekkür etti.

Hukuki hizmet

Önümüzdeki aylarda yine Sakarya Barosu ve AVSA işbirliği ile bilirkişilik, aktüerya ve tazminat hukuku alanlarında da eğitim çalışmalarına devam edeceklerini açıklayan Başkan Kazan, “Ankara Barosu ve Sakarya Barosu işbirliği ile düzenlenen bu eğitimler ile çok daha nitelikli avukatlarla vatandaşlarımıza çok daha kaliteli bir hukuki hizmet sunmuş olacağız. Bu amaçla mesleklerinin gelişimi için emek veren çaba gösteren tüm katılımcı meslektaşlarıma ve bilgilerini bizlerle paylaşan değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

55 avukat katıldı

55 Avukatın katıldığı toplamda 32 saat süren eğitim sonunda Ankara Barosu Başkanı Av. Hakan Canduran’a bir teşekkür plaketi takdim eden Başkan Kazan, eğitimlerini başarı ile tamamlayan meslektaşlarına sertifikalarını Ankara Barosu Başkanı Av. Hakan Canduran, ve AVSA Yetkilileri ile birlikte takdim etti.

26 Eylül 2017 , Salı Bu haber toplam 525 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın