Günün Tarihi:26 Eylül 2018

 

 

HADİ İNŞALLAH!


Yerli otomobil üretimi için bu ay içinde Hükümet kanadından heyecanla açıklama beklenirken, Ferizli’de yapılması planlanan Marmara’nın en büyük Organize Sanayi Bölgesi’nde karar verilmesi halinde bin dönümlük yer şimdiden ayrıldı.

Diğer iller bastırıyor

Bilindiği gibi yerli otoyu en çok isteyen şehir olmamıza rağmen Kocaeli, Bursa, Kayseri, Zonguldak ve Konya bu konuda büyük bir lobi faaliyeti yürütüyor. Ekonomi Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin geçtiğimiz haftalarda ilimize yaptığı ziyarette yerli oto üretiminde ilimizin diğer illere göre bir adım önde olduğunu söylemişti.

Gözümüz-kulağımız

Bu ay içinde açıklanması beklenen yerli oto üretimi için gözümüz kulağımız başkentte. Yine Ankara’dan onay beklenen Marmara Bölgesinde tek, Türkiye’nin en büyük OSB’si için Ferizli’de heyecan sürürken, yerli otomobil üretiminin de bu bölge de yapılacağı ihtimali üzerinde duruluyor.

Otomotiv sektörü

Otomotiv ve metal ihtisası üzerine faaliyet gösterecek olan 8 bin dönümlük sanayide en az bin dönümünün yerli otomobil fabrikasına ayrılacağı öğrenildi. Karasu Limanı, 3. Otoyolun güzergahı, çevre yolu, altyapısı ve ulaşım imkanı nedeniyle en avantajlı bölgede yer alan Ferizli’de şimdiden otomotiv yan sektörü üzerine bir çok firma yer ayırttı.

Babaiğitler Ferizli’ye

Yerli otomobil yapacak babayiğitleri Ferizli’ye beklediklerini söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “Bekliyoruz ve heyecanlıyız. İnşallah yerli oto ilimizde, ilçemizde üretilecek. 8 bin dönümlük OSB alanımızda biz bin dönümünü yerli oto için ayırdık. Babayiğitleri ilçemizde ağırlamanın gururunu yaşamak istiyoruz” dedi.  

Bu yer babayiğitlerin

Ferizli’de yapılması planlanan Mega OSB için hazırlıklar sürerken, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, yerli otonun şehrimizde üretilmesi halinde yeni OSB alanında bin dönümlüm alanın hazır olduğunu söyledi. 

27 Eylül 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 798 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın