Günün Tarihi:23 Mart 2019

Sakarya’yı Dünya’ya tanıtıyor


Dünya turu yapan ilk Türk olan Sadun Boro anısına Karasu’dan 15 Ağustos'ta 9 metrelik yelkenli teknesiyle denize açılan Cengiz Arslanoğlu, yaklaşık 2 yıl 10 ay süreceği tahmin edilen yolculuğuna Korint kanalını geçerek devam ediyor.

Macera

Arslanoğlu, Başbakanlığa bağlı Türk Tanıtım Fonu desteği ile çıktığı bu macera dolu yolda Korint kanalına ulaştı. Kanal girişinde görkemli bir stant açan Cengiz Arslanoğlu Yunanistan’da Karasuyu tanıtan tablolar, kitaplar ve tanıtım CD’leri dağıttı. Arslanoğlu,  “Sadık dostum ve yol arkadaşım Pupa Yelken ile çıktığım bu yolda amacım gittiğim yerlerde Karasu'muzu ve Türkiye'mizi tanıtmaktı. Uğradığım ülkelerde mümkün olduğu kadar uzun kalarak Karasuyu ve Ülkemizi tanıtıyorum. Korint kanalını geçtim ve Messina Napoli istikametine doğru yol almaya devam ediyorum. Tahminimce 1 ay sonra Kanarya Adaları LaLuz Limanında olacağım. Ancak bu limandan önce Cebeli Tarık Boğazı girişinde bir stant daha açıp Karasuyu burada da tanıtacağım. Elimden geldiğince Karasu’yu, Sakarya’yı ve ülkemizi tanıtma gayreti içinde olacağım” dedi.

Teşekkür

Mesajında Başkan Mehmet İspiroğlu’na ve Proje Koordinatörü Başkan Danışmanı İrfan Nişancıık’a teşekkürlerini ileten Arslanoğlu, “Keyifli ve bir o kadar da zorlu bir yolculuk geçiriyorum. Karasu Belediyesinin ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu’nun bu hayalimi gerçekleştirmemde payı çok büyük. Çok değerli Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu’na yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkürlerimi sunuyor ve selamlarımı iletiyorum” ifadelerine yer verdi.

İspiroğlu’ndan destek

Dünya turuna çıkan Cengiz Arslanoğlu’nun gerçekleştirdiği proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Arslanoğlu’nu geçtiğimiz Ağustos ayında hayal ettiği dünya turu için Karasu’dan yolcu ettik. Kendisiyle sürekli irtibat halindeyiz. Zorlu olan bu serüveni başarılı bir şekilde tamamlayacağından eminim. İlçemizi tanıttığı için kendisine teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum” dedi. 

28 Eylül 2017 , Perşembe Bu haber toplam 482 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın