Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

Mobilyacılar küçük sanayi sitesi kuruyor


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya Mobilya İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi (SAMİKOP) Başkanı Lütfü Sunman ile yönetimini ağırladı.

ASEM yetmiyor

Mobilya üretiminin daha uygun bir ortamda yapılabilmesi için üretim ve sanayi sitesine ihtiyaç duyulduğunu dile getiren SAMİKOP Başkanı Lütfü Sunman; “ASEM Mobilyacılar Sanayi Sitesi gerek imalat alanlarının küçük olması, gerek mağazalarla iç içe olmaları gerekse gelişen ve değişen şehir imarlarıyla şehrin içinde kalması nedeniyle mobilya imalatçılığı açısından verimsiz hale geldi” dedi.

SAMİKOP

2012 yılından beri sektörün şehirde yer problemi çektiğini söyleyen Sunman, “Mevcut imalatlar ve katma değerlerin bu sıkıntılar yüzünden başka bölgelere taşınması şehir ekonomisine olumsuz yansıdı. Teşkilatlanma ihtiyacı zaruri olan mobilya imalatçıları olarak bizler; 2016 yılında SAMİKOP’u kurduk. Üyelerimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde sektörün bir sanayi sitesine ihtiyacı olduğuna karar verdik. Kaynarca bölgesinde sektöre uygun bir alanda bir sanayi sitesi oluşturmak için SATSO’nun desteği ile çalışmalarımızı yürütüyoruz.” dedi.

Kaynarca

Sunman, destek için Başkan Mahmut Kösemusul’a teşekkür ederken, Kösemusul, düzenli ve disiplinli bir sanayileşme anlayışı çerçevesinde tüm sektörleri ortak faaliyet alanlarında birleştirmeye yönelik Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel’in desteğiyle Kaynarca’da mobilya organize sanayi siteleri ve ticaret bölgeleri kurulacağını belirtti.

Kösemusul,  rekabet avantajına sahip, marka değeri yüksek, istihdama ve ilimiz ekonomisine büyük katkıları olan mobilya sektörünü ülke genelinde ön plana çıkarmaya yönelik işbirliği çalışmaları neticesinde, Kaynarca Bölgesi’nde kurulması planlanan sanayi sitesinin çalışmalarının start noktası olacağını belirterek, “İlimize hayırlı olsun. Çalışmalarımız aralıksız devam edecek” diye konuştu. 

 

2 Ekim 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 643 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın