Günün Tarihi:23 Ekim 2018

 

 

Kardeşlik ve dostluk ayı


Karasu Belediyesi’nin Muharrem ayının 10ncu günü münasebetiyle düzenlediği “Aşure Soframız” etkinliğinde vatandaşlara aşure dağıtıldı. Aşureleri vatandaşa elleriyle ikram eden Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, kardeşlik ve dostluk mesajı verdi.

Etkinliğe katılım

Karasu Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı. Karasu Belediyesinin, Muharrem ayı kutlamaları kapsamında düzenlediği “Aşure Soframız” etkinliğine Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Turan Yüzücü, Belediyesi Başkan Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Halil Dursun, İlçe Emniyet Müdür V. Uğur Demirel,  Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğu, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda  vatandaş katıldı.

Dostluk mesajı

Muharrem  ay’ının dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirdiğini dile getiren Başkan İspiroğlu; “Bugün burada dağıttığımız aşurenin kardeşlik ve barışa hizmet etmesini temenni ediyorum” sözleriyle aşure ikramına yaptı. Aşurenin geleneklerimizde önemli bir yer tuttuğuna dikkat çeken Başkan Mehmet İspiroğlu; “Aşure hepimizin ortak değeri. Biz de bu geleneği yaşatarak vatandaşlarımıza aşure dağıtıyoruz. Muharrem ayı vesilesiyle toplumsal barışın ve kardeşliğin sağlam temellere oturması temennisindeyiz. Aşure günü nedeniyle bir arada bulunduğumuz tüm vatandaşlarımızın Muharrem ayını en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

3 Ekim 2017 , Salı Bu haber toplam 390 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın