Günün Tarihi:22 Şubat 2019

‘LUZ’ fırtınası başladı


IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo Televizyon bölümü öğrencileri “LUZ“ isimli kısa filmlerinin çekimini tamamladı.

6 yıldır katıldığı yerel – ulusal ve uluslararası kısa film yarışmalarında 3’ü Türkiye 1. liği,1 ‘i il birinciliği olmak üzere toplamda 12 derecesi olan radyo televizyon alanı 18. kısa filminin çekimlerini tamamladı. Bölüm öğrencilerinden Elif Algül’ün senaryosunu yazdığı, Ahmet Hakan Aydın’ın yönetmenliğini yaptığı, kamera arkasında da Mehmet Ertan Kanur’un yer aldığı filmin çekimleri Serdivan’da gerçekleştirildi.  Film ekibinde yer alan öğrenciler, mesleki gelişimlerine katkıda bulunan filmin derece veya dereceler elde edeceğine inandıklarını belirttiler. Radyo TV bölümü şefi Zeki Beyhan bu filmde öğrencilerinin Platon’un “Mağara Alegorisi”’ne başarılı genç bir yazar üzerinden modern bir yorum katmaya çalıştıklarını belirtti. İlk kez bu filmle birlikte sinemada sıklıkla kullanılan “Yeşil Perde (Green Box)” tekniğini kullandıklarını belirten Beyhan öğrencilerine katılacak oldukları kısa film yarışmalarında başarılar diledi. Okul Müdürü Hüseyin Ünsal İskender ise, filmin bundan önceki yıllarda olduğu gibi yine gurur duyacakları sonuçlar elde edeceğine emin olduğunu belirterek projede yer alan öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

3 Ekim 2017 , Salı Bu haber toplam 1144 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın