Günün Tarihi:23 Ekim 2018

 

 

Kavga tezgah kapattı


Hendek Belediyesi encümeni tarafından kapalı pazaryerinde meydana gelen olayın ardından pazaryerindeki huzuru ve barışı bozan esnaf hakkında tezgâh kapatma kararı uygulandı.

Cezai yaptırım

Hendekte geçtiğimiz hafta yaşanan kavganın ardından belediye pazarcıların tezgahlarını kapattı. Konuyla ilgili belediye yetkililerinin yaptığı açıklamada, “Bizler belediye olarak her esnafımıza eşit mesafedeyiz. Kimse hukukun ve kanunların üzerinde değildir. Kavgaya karışan esnafa gerekli cezai yaptırım uygulanmıştır” şeklinde belirtildi.

Tezgah kapandı

Zabıtaya sözlü ve fiili saldırıda bulunan esnafa encümen kararı tebliği edildi ve tezgâh açılmasına müsaade edilmedi. Konuyla ilgili açıklama yapan Hendek Belediyesi yetkilileri, “Bizlerin ilçemiz esnafının ve vatandaşlarının daha yaşanabilir bir hendek için çalışmaları devam ediyor” denildi.  

Huzuru bozan

Belediye yetkilileri, “Belediyemize ait olan kapalı pazaryerinde bir esnafımızın zabıta teşkilatımıza yönelik sözlü ve fiziki saldırısı adli makamlara taşınmış, idare olarak da idari soruşturma neticesinde pazaryerinin huzurunu bozan esnafımıza Belediye encümenimiz tarafından gerekli cezai müeyyide uygulanmıştır.  Pazaryerinde tezgah açan yaklaşık 400’e yakın esnafımız idarenin aldığı kararlara uymakla mükelleftir. Bizler belediye olarak her esnafımıza eşit mesafedeyiz. Kimse hukukun ve kanunların üzerinde değildir. Pazaryerinde haftalık tezgah açan esnafımıza idari yaptırımımızı uyguladık “şeklinde açıklama yapıldı.  

4 Ekim 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 381 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın