Günün Tarihi:26 Eylül 2018

 

 

MHP’den rant iddiası!


MHP İl Başkanı Levent Bülbül, Ferizli Belediyesi’nin kısa süre önce sattığı arazilerde toplu konut projesi yapmaya çalışmasını eleştirerek, “Bu araziler birilerine rant sağlamak için peşkeş mi çekiliyor?” dedi.

Toplantı düzenledi

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Levent Bülbül dün düzenlediği basın toplantısı ile ülke ve şehir gündemindeki konuları değerlendirdi. İl Binasında düzenlenen basın toplantısına Bülbül’ün yanı sıra Adapazarı İlçe Başkanı İsmail Küçük, İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal, Ferizli İlçe Başkanı Veysel Dikbaş, Ferizli Meclis Üyeleri Ali Tenha ve İlhan Filiz, parti yöneticileri ve partililer katıldı.

‘Doğruları söylüyoruz’

Türkiye ile ilgili çok önemli meselelerin cereyan ettiğini belirterek sözlerine başlayan Levent Bülbül, “Bu meselelerin Cumhuriyet tarihimizde daha vahimi yaşanmamıştır. Genel Başkanımız Türk devleti olarak almamız gereken tedbirleri sıralamıştır. MHP 50 yıllık mazisinde önce ülkem ve milletim demiş bir partidir. Devletimizin geleceği için MHP doğruları söylemekten geri durmayacaktır” dedi.

Çağrıda bulundu

Kuzey Irak’ta gerçekleştirilen referandum ile ilgili en net tavrı MHP’nin ortaya koyduğunu ifade eden Bülbül, “Bu referandumun Türkiye’ye doğuracağı zararlar çok açıktır. MHP Türkmenlerin yaşadığı o bölge konusunda her zaman net tavrını sergilemiştir yine sergilemektedir. Ülkücü hareket olarak biz bu duruşun arkasında her zaman duracağız. Bu hafta sonu Ankara Spor Salonu’nda Kerkük gündemi ile büyük bir toplantı yapılacak. Sayın genel başkanımız tüm Türk Milleti’ni o toplantıya davet etti. 8 Ekimde yapılacak toplantıya katılmak isteyen tüm vatandaşlarımız partimize başvursunlar, hiçbir ücret istemeden kendilerini Ankara’ya götüreceğiz. MHP teşkilatları o toplantıya bir bütün olarak katılacaktır” dedi.

‘Takip ediyoruz’

AK Partili belediyelerde yaşanan istifa süreçlerini de yakında takip ettiklerini ifade eden Bülbül, “Bu istifalar Türkiye’de yerel yönetimlerin ne hale geldiğinin de göstergesidir. İnşallah bu istifaların neden olduğunun açıklanacağı günler gelir. Kamuoyunun bu istifaların sebeplerini bilmesi gerekmektedir. Türk milletinin yararına adımların atılması gerekmektedir” dedi.

İhale ile satıldı

Ferizli Belediyesi ile ilgili de konuşan Bülbül, “Değerli ilçe başkanımız ve meclis üyelerimiz belediyenin işlemleri konusundaki takipleri devam ediyor. Son olarak Ferizli’de Agacık Mahallesi’nde bulunan biri 70 diğeri ise 36 dönümlük arazilere TOKİ’nin 500 konut yapması konusunda çalışmalar sürüyor. Bu bir hizmet olarak görülebilir ancak işin içinde sakıncalı bazı durumlar var. Bu arazi daha önce belediye tarafından tek bir firmanın katıldığı ihale ile satılıyor. 6 Ocak 2017’de araziyi alan bu firma aynı gün başka birine devrediliyor. Belediyeden özel şahıslara devredilen bu araziler için Belediye 8 Martta TOKİ’ye yazı yazarak burada 500 konut yapılmasını istiyor” dedi.

‘Haksız kazanç’

Bülbül, “Bu araziler ile ilgili başvuruların ardından 70 dönümlük alan için izin alınırken, 36 dönüm için toprak kurulu izin vermiyor. Eğer belediye bu arazilerde bir toplu konut projesi düşünüyor ise, neden satmadan önce yapmıyor. Bu araziler neden devredildikten sonra bu proje ortaya çıkıyor. Bu araziler birilerine rant sağlamak için peşkeş mi çekiliyor? Bu proje gerçekleşince kimler ne şekilde ve ne miktarda kazanç sahibi olacak? Agacık köyünün sahibi olduğu bu arazilerden kimler haksız kazanç elde edecek? İlgili kurumlar bu meseleleri araştırmalıdır” şeklinde konuştu.  

Asfalt yolsuzluğu

Bülbül, “Ferizliler’in malından ve mülkünden ne zaman ellerini çekecekler? OSB bölgelerinde arazilerin toplandığı iddiaları da var. Rant hesaplarının döndüğü konuşuluyor. Teşkilatımız bu meseleleri sonuna kadar takip etmeye devam edecek. 2015 yılında yapılan asfalt alımının ihalesiz yapıldığı ve kamunun bir milyon lira zarar uğratıldığına dair müfettiş raporu sonrasında İç işleri tarafından belediye başkanı hakkında soruşturma izni çıktığını öğrenmiş bulunuyoruz. Asfalt yolsuzluğundan dolayı da dava süreci başlayacaktır. Yerel yönetimlerdeki bu sıkıntılar gözlerden kaçmamalıdır” dedi.

‘Üretici kan ağlıyor’

Fındık konusunda da açıklamalarda bulunan Bülbül, “ Fındık yerlerde sürünmektedir. Üretici zor durumdadır. Bu seneki uygulamaların üreticiye zarar verdiğini de görmekteyiz. TMO’nun 10 lira fiyat açıklamasının ardından ifade ettiği gibi alım yapmamış olması vatandaşın direk tüccarın eline düşmesine sebep oldu. Fındığın kilo fiyatı 8 liraya düşmüştür. Sakarya’da TMO tarafından herhangi bir alım söz konusu değildir. Üretici tüccara mahkumdur ve kan ağlamaktadır” dedi. 

5 Ekim 2017 , Perşembe Bu haber toplam 731 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın