Günün Tarihi:19 Eylül 2019

Bu işte terslik var!


İki yıl önce tamamlanan Bölge Adliye binası, atama yaptırılamadığı için öylece duruyor. Hasarlı olduğu için yıkılması gereken okul binası da 1,5 yıldır bekliyor.

Bölge Adliye

Donatım Semti’ndeki Bölge Adliye Binası’na iki yıldır atama yaptırılamadı. Hal böyle olunca 40 milyon liraya yaptırılan ve her yönü ile modern olan bina bomboş bekliyor. Bölge Adliye binası olmayan Bursa’nın Adli Bölge Mahkemesi’ne gerekli atamalar yapıldı. Mahkeme kiralık bir binada hizmet vermeye bile başladı. Bizim olan binamız ise boş duruyor.

Yeni Adliye Sarayı

Camili’deki Adliye Sarayı’nın yetersiz kalması nedeniyle hemen yan taraftaki yaklaşık 60 dönüm arazi yeni Adliye Sarayı için tahsis edildi. Ancak, 1,5 yıldır yeni bina için de hiç bir şey yapılmadı.

Ağır hasarlı okul

Çark Caddesi’ndeki Anadolu İmam Hatip Lisesi binasının depremde hasar gördüğü ve öğrencilerin hayatını tehlikeye soktuğu gerekçesiyle 1,5 yıl önce boşaltılmasına ve yerine yeni okul yapılmasına karar verildi.

Göçebe eğitim

Adapazarı İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencileri yeni okulları yapılana kadar geçtiğimiz yıl geçici olarak Ozanlar’daki Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Lisesi’nin binasında öğrenim görmeye başladılar. Aradan 1,5 yıl geçti boşaltılan okulun yerine yenisi yapılması için hiçbir gelişme olmadı. Okul öğrencileri bu yıl da göçebe eğitime devam ediyorlar.

 

5 Ekim 2017 , Perşembe Bu haber toplam 898 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU