Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

Önce anne sütü


1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanmakta olan Emzirme haftası Akyazı Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz ve ekibi tarafından çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Emzirme günü

Dr. Gülşah ve ekibi ilk olarak beraberinde hastane başhekimi Dr. Yavuz Tepeçınar ve Hastane Müdürü Ayla Soylu olduğu halde yeni anne olan Devlet Hastanesi enfeksiyon hastalıkları uzman hekimi Dr. Gökçen Kayan’ı ziyaret ederek çiçek verdi ve tebrik etti. Dr. Yıylam ve ekibi daha sonra da bebeği rahatsız olduğu için hastanede yatmakta olan Küçücek Sağlık Ocağı personeli Ebe Asiye Alkan’ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Dr. Gülşah Yılmaz ve ekibi daha sonra Akyazı’da görev yapmakta olan ve yine yeni anne olan Fen Bilimleri öğretmeni Hacer Yağmur’u ziyaret etti ve kendisine çiçek verdi.

‘Önemsemeliyiz’

Akyazı Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz, “Doğumdan sonra 18 aylık dönem içerisinde bebeğin fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimi açısından anne sütü ile beslenmesi çok önemlidir. Anne sütü çocuğu koruduğu gibi sindirimi kolay olduğu içinde çok sağlıklıdır. Kötü beslenme ülkemizde ki çocuk ölümlerinin en önemli etkenlerinden biridir ve ilk sırada yer alır. Onun için çocuklarımızın doğumundan itibaren beslenmelerine dikkat etmemiz gerekir. Bu nedenle anne sütünü hepimiz çok önemsemeliyiz” dedi.

8 Ekim 2017 , Pazar Bu haber toplam 421 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın