Günün Tarihi:26 Eylül 2018

 

 

Ferizli’ye 3 yeni cezaevi yapılıyor


Ferizli İlçesi’nde yapılması planlanan ikisi kapalı biri açık olmak üzere 3 yeni cezaevinin inşaatı yapacak firma şantiyesini kurmaya başladı.

Damlık Mahallesi

Alınan bilgiye göre, 3 yıl önce L Tipi Cezaevi’nin bulunduğu Ferizli Damlık Mahallesi'nde projelendirilen 3 yeni cezaevinin yapımı start aldı. Cezaevinin yapımını üstlenen firmanın Şantiye Sorumlusu Ahmet Özsoy, 155 bin metrekare kapalı alana 2 L tipi, 1 açık ceza  infaz kurumu (cezaevi) olarak başlanan inşaatın 2019 yılı sonuna kadar bitirilip teslim edileceğini söyledi.

 

700 kişiye iş

Cezaevi yerleşkesi kapsamında lojmanlar ile sağlık ve sosyal tesislerin de bulunacağını dile getiren Özsoy, cezaevi inşaat çalışmasıyla ilk etapta 700 kişiye iş imkanı sağlandığını da belirterek, “İnşaatları 850 günde bitirip teslim edeceğiz. Cezaevlerinde bin 300 civarında tutuklu ile hükümlü kalacak. Proje yapılan değişiklik nedeniyle biraz geç başladı” dedi. 

11 Ekim 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 765 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın