Günün Tarihi:21 Ekim 2018

 

 

Kahveciler isyan etti


Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Altay, üye esnaflarının yaşadıkları sıkıntıya dikkat çekerek, “Onlarca harcama kalemiyle boğuşan esnafımız 75 kuruşa çay satıyor” dedi.

Dikkat

Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Altay,  kahveci esnafının zamlar nedeniyle para kazanamadığını söyledi.  Kullandıkları çay, şeker, doğalgaz, elektrik, kira, işçi ücretleri, SGK, vergi gibi giderlerinin geçen yıla oranla arttığını ifade eden Altay, ancak bunlara rağmen esnafın geçen yıl aldığı zam tarifesini dahi uygulamadığını kaydetti. Kahveci esnafının zor durumda olduğunu anlatan Altay, veresiye defterinin de artık kapandığını söyledi. 

Örnek

Altay, tuvalet ücretlerinin bile bir bardak demli çaydan pahalı olduğunu belirtti. Şehirde tuvalet ücretlerinin 1 lira ile 1,5 lira arasında değiştiğini söyleyen Altay, kendilerinin çayı 75 kuruş ile 1 lira arasında sattıklarını dile getirdi. Birçok kalemde gideri bulunan çay fiyatlarının tuvalet ücretlerinden bile düşük olduğunu anlatan Altay, “Esnafımızın hakkını korumak adına bu ilginçliği gözler önüne sermek istedik. Ortada tuhaf bir çelişki var” dedi.

11 Ekim 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 502 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın