Günün Tarihi:26 Eylül 2018

 

 

Şehitlerimizi andılar


Serdivan Yunus Emre İlkokulu’nda 2017-2018 eğitim-öğretim yılı etkinlikleri kapsamında “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” temasıyla duygu yüklü bir program düzenlendi.

Yurt bilinci

Okul bahçesinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Müdür Yardımcısı Arzu Çakır 15 Temmuz’un önemine vurgu yaparken, Millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, demokrasi, yurt bilinci konularına dikkat çekti. Programda daha sonra Sınıf Öğretmeni Hamza Kaya, kendisinin kaleme aldığı Vatan Sevgisi ve 15 Temmuz’un önemi konulu duygu yüklü konuşmasını yaptı.

 

Marşlar eşliğinde

Çok sayıda okul öğrencisinin görev aldığı etkinlikte; 15 Temmuz’la ilgili yazılar ve şiirler 15 Temmuz marşı eşliğinde okundu. 15 Temmuz’un kahraman şehitlerinden Ömer Halis Demir, Erol Olçok, Abdullah Tayyip Olçok, Şirin Diril, Samet Cantürk, Selim Cansız, Zekeriya Bitmez, Ayşe Aykaç, Sevgi Yeşilyurt, Esenler'de Türkan Türkmen Tekin’in pankartlarını sergileyen öğrenciler onların yaptıkları kahramanlıkları anlatan yazıları okudular. Etkinliği çok sayıda öğrenci velisi de gözyaşları içerisinde izledi.

11 Ekim 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 470 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın