Günün Tarihi:26 Eylül 2018

 

 

‘Araziler peşkeş çekildi’


Ferizli Belediyesi tarafından satılan araziler hakkında konuşan MHP İl Başkanı Levent Bülbül, “ Araziler tarla vasfındayken satılıp sonradan arsaya çevrildi. Madem borç için sattınız neden satmadan önce imara açmadınız? Kamu zarar etmiştir ve bu araziler

Basın toplantısı

MHP İl Başkanı Levent Bülbül düzenlediği basın toplantısı ile ülke ve yerel gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Parti binasında düzenlenen basın toplantısına Bülbül’ün yanı sıra İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal, Serdivan İlçe Başkanı Mükremin Turan, parti yöneticileri ve partililer katıldı.

Milli ruh

Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilen programa Sakarya’dan yoğun bir katılım sağlandığını belirterek sözlerine başlayan Levent Bülbül, “ 50 bin Türk evladı buradayız ve Kerkük için hazırız mesajı verdi. Katılımın çok yoğun olması bizleri çok memnun etti. Ancak daha önemli bir husus katılanların yüzde 80’inin 15-30 yaş arası insanlardan oluşmasıdır. Bu Türk milletimin milli ruh olarak zirveye koşmakta olduğunu göstermektedir” şeklinde konuştu.

‘İnceledik’

Ferizli Belediyesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bülbül, “ Belediye tarla vasfında satmış olduğu arazileri satıştan 2 ay sonra toplu konut projesi çalışmalarına başlamıştır. Biz burada bu arazilerin neden tarla vasfında satıldığını ve eğer toplu konut projesi uygulayacak iseniz neden araziyi sattınız diye sorduk. Tarla vasfında satılan arazilerin özel şahısa geçtikten sonra arsa vasfına çevrilmesi haksız kazanç sonucunu doğurmayacak mı? Bizim açıklamalarımızın ardından belediye başkanı ilgili kayıtları bize göndermiş. Belgeleri inceledik ve daha büyük garabetler ortaya çıktı” dedi.

Konut projesi

 Bülbül, “ 70 dönümlük 310 nolu parsele 5 kişi ihaleye katılmış. Ve bu arazi bir şirket tarafından alınıyor. 35 dönümlük arazi de aynı şirket tarafından satın alınıyor. Bu ihalede şaibe de olduğunu düşünüyoruz. Bu ihtimali uzak tutmamalıyız.  Yere biçilen değer 367 bin 400 lira. Açık arttırma usulü ile bu yer 370 bin liraya aynı şirkete gidiyor. 2 bin 600 lira farkla ihale bitmiş. Bu işin baştan kurgulandığından şüpheleniyoruz. Bizim merak ettiğimiz soruların cevaplarını alamadık. Neden sattıktan sonra toplu konut projesi gündeme alındı? Madem proje yapacaksınız elinizde kalan arazilerde neden yapmadınız? “ dedi.

‘Sakarya için’

Belediyenin borçtan kurtulmak için farklı bir yolar arayabileceğini ifade eden Bülbül, “ Madem borç için satıyordunuz neden imara açarak değerini arttırmadınız? Neden sattıktan sonra imara açtınız? Kazanacağı paradan belediye zarar etmiştir. Kamu zararı açıktır. Bu arazinin peşkeş çekildiğini düşünüyoruz. Hukuki süreci takip edeceğiz. MHP kamunun zarara uğratıldığı her konuda takipçi olacaktır. Terörle mücadelede, dış politikada devlere ve hükümete destek olmak başka bir şeydir, yerel yönetimlerde yaşanan sıkıntıları dile getirmek bu birliktelik ile tezat oluşturmaz. Biz Türkiye için nasıl orada birlikteysek burada da Türk Milleti ve Sakarya için bu işlerin karşısında durmalıyız” dedi.

İkinci Üniversite

İkinci Üniversite ile ilgili sessizlik olduğunu belirten Bülbül, “ Herhangi bir gelişme olmadığını görüyoruz. Bizler MHP olarak Sakarya’nın bir öğrenci şehri olmasını arzu ediyoruz. Ve atılacak adımları bekliyoruz. Bu konu ile ilgili muhataplarımızdan ve Sayın Mustafa İsen’den bilgi istiyoruz. Somut adımların atılmasını bekliyoruz” dedi. 

12 Ekim 2017 , Perşembe Bu haber toplam 634 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın