Günün Tarihi:25 Eylül 2018

 

 

Kocaali’de okul müdürüne darp


Kocaali Abidin Serhoş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Vekili Ali Altay önceki gün bir veli tarafından darp edildi. Eğitim Bir Sen dün okul önünde yaptığı basın açıklaması ile bu saldırıyı kınadı.

Öğrenci velisi

Kocaali’de önceki gün meydana gelen olayda Abidin Serhoş Mesleki ve Teknik Lisesi Müdür Vekili Ali Altay, bir öğrenci velisi tarafından darp edildi. Veli tarafından darp edilen okul müdürünün durumunun iyi olduğu öğrenilirken, polis olay hakkında soruşturmasını sürdürüyor.

Saldırıyı kınadılar

Eğitim Bir Sen Sakarya Şubesi olay hakkında dün okulun önünde bir basın açıklaması yaparak saldırıyı kınadı. Basın açıklamasına Kocaali Kaymakamı Alper Balcı, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Eğitim Bir Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve sendika üyeleri katıldı.

‘Geleceği yok ediyorlar’

Sendika adına basın açıklamasını okuyan Eğitim Bir Sen Kocaali Şube Başkanı Abdülkadir Güneş, “ Öğrencisini eğitmek ve topluma kazandırmaktan başka hiçbir amacı olmayan okul müdürümüz Ali Altay bir öğrenci yakını tarafından darp edilmiştir. Biz bu saldırıyı şiddet ile kınıyoruz. Okul müdürümüze yapılan bu saldırının şiddetten beslenen kimsenin yanına kalmayacağını haykırmak için toplandık. Öğretmenlere saldıranlar şunu bilmelidirler ki onlar sadece saldırıda bulunmuyor geleceklerini de yok ediyorlar” dedi.

‘Güvenlik tedbirleri’

Güneş, “ Bir eğitimciye saldırmak bilime ve ülkenin geleceğine saldırmak anlamına gelmektedir. Eğitim kurumlarında alınması gereken güvenlik tedbirleri yetkililer tarafından alınmamaktadır. Tüm sorumluluk öğretmenlere bırakılmaktadır. Bir an önce güvenlik uygulamalarının hayata geçirilmesini bekliyoruz. Gerekli önlemler alınmaz ise bu saldırı ne ilk ne de son olacaktır” şeklinde konuştu.

12 Ekim 2017 , Perşembe Bu haber toplam 586 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın