Günün Tarihi:26 Eylül 2018

 

 

Arıcılara ziyaret


Erenler İlçe Kaymakamı Salih Karabulut, Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliğini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Birlik faaliyetleri

Kaymakam Salih Karabulut, ilçedeki kamu kurumları ve STK’lara ziyarete başladı. Erenler Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Kefeli ile birlikte Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliğini ziyaret eden Kaymakam Karabulut, Birlik Başkanı Mustafa Ör ’den Birliğin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Kaymakam Karabulut bu sektöre hizmet ettikleri için Başkan Ör ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

‘Borçluyuz’

Salih Karabulut, “ Herkesin sofrasında olması gereken bal gibi, maddi ve manevi çok yüksek bir gıdanın bulundurulmasında katkısı olan herkese minnet ve şükran borçlu olduğumuzu vurgulamak istiyorum. Balın her derde deva olduğunu Kur-anı kerimde Allah tarafından vurgulanmıştır. Peygamber efendimizde balın çeşitli faydalarını hadislerinde bağış etmiştir” şeklinde konuştu. Kaymakam Karabulut ilçede arıcılığın geliştirilmesi arıcıların daha iyi şartlarda üretim yapmalarını sağlaması ve ürettikleri balların hak ettiği değerden satılması için kaymakamlık olarak üzerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

‘Teşekkür etti’

Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör ise ziyaretlerinden ötürü Kaymakam Karabuluta teşekkür ederek, “ Çalışmalarımızı sayın kaymakamımız yakından izliyor. Panellerimize katılıp balın faydalarını anlatıyor. Birliğimize gelip bizlerin sorunlarıyla yakından ilgilenen ve bizleri daima motive eden sayın Kaymakamımıza yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum” dedi.

‘Biz Rahatsız Oluyoruz’

Birlik Başkanı Ör, Bal üretiminde Türkiye kendi kendine yeten bir ülke olduğunu ifade ederek, “Balda en büyük üretici Çin’den bile ithalat yapılmıyor. Lakin İran üzerinden yasal olmayan yollarla ilimize bal geliyor. Bu durum karşısında biz arıcıları rahatsız ediyor. Kontrolsüz olarak ülkemize hiçbir ürün girişinin olmaması gerekiyor” dedi.

12 Ekim 2017 , Perşembe Bu haber toplam 396 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın