Günün Tarihi:25 Eylül 2018

 

 

Kent Konseyi kayıp!


Sakarya Büyükşehir Kent Konseyi 4 yıldır amacına uygun hiçbir faaliyette bulunmuyor. Şu anda konseyin başkanı bile yok.

Çalışma yapılmıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, 4 yıl önce AKM’de yapılan bir genel kurul ile göreve geldi. Başkanlığına ise zamanın Kızılay Sakarya Şube Başkanı Ahmet İşgüzar getirildi. Ancak, bizim konsey genel kuruldan sonra kent yaşamına katkı sağlayacak hiçbir çalışma yapmadı.

Diğer iller

Diğer illerdeki kent konseyleri hizmet verdikleri beldelere ürettikleri projeler yaptıkları çalışmalar ile büyük katkı sağlıyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi ise tam anlamıyla güdük kaldı.

Başkan bilmecesi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ahmet İşgüzar, Sakarya Kızılay Şubesi Başkanıydı. İşgüzar, bir süre önce bu görevinden istifa edip Kızılay Genel Merkezi 2. Başkanlığı görevine geldi. İşgüzar’ın Sakarya’daki sivil toplum kuruluşu başkanlığından istifa ettiği için Kent Konseyi başkanlığının da düştüğü ileri sürülüyor.

Sekretaryası da yok

Sakarya Kent Konseyi Kömürpazarı’ndaki Sait Tanış Kültür Merkezi’nde hizmet veriyordu. Burada en azından bir sekretarya vardı. Şimdi o sekretaryada görev de değil. Konsey tam bir tabela konseyi haline dönüştü.

TABELASI VAR KENDİ YOK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Sait Tanış Kültür Merkezi’nde hizmet veriyordu.  Kent Konseyi’nin aylardır sadece kapısında asılı tabelası kaldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nin tabelası var ama kendi yok. 

12 Ekim 2017 , Perşembe Bu haber toplam 704 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın