Günün Tarihi:18 Kasım 2018

 

 

Ekmeğe ulusal festival


Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun da uygulayıcıları arasında olduğu “Uluslararası Ekmek Festivali” için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Un fiyatları

Bugün saat 15.00’de Ankara Cer Modern’de açılışı yapılacak olan “Uluslararası Ekmek Festivali” için bütün hazırlar tamamlandı ve heyecanlı bekleyiş başladı. Festival’de Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunacak, artan un fiyatları ve bunun ekmeğe yansımalarını kamuoyu ile paylaşacak.

Ekmek israfı

Türkiye’nin yanı sora Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, K.K.T.C, Türkmenistan, Makedonya, Almanya, Arjantin,  Belarus, Fas, Güney Afrika,  İsrail, İtalya ve Ukrayna’nın yer alacağı festivalde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile koordineli olarak yapılması düşünülen ekmek israfına yönelik tedbirler ile halen Türkiye genelinde sürdürülen Hijyen Eğitimleri konuları ele alınacak. Festivalin en dikkat çekici etkinliği ise vatandaşlara gluten testi yapılması olacak. Vatandaşlar ücretsiz bir şekilde bu testten faydalanırken, ekmek çeşitlerinin tadına da bakabilecekler.  

 

 

 

 

 

 

13 Ekim 2017 , Cuma Bu haber toplam 725 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın