Günün Tarihi:25 Eylül 2018

 

 

Adapazarı sokakları güzelleşiyor


Adapazarı Belediyesi geçen yıl Cumhuriyet Mahallesi’nde başlattığı asfalt çalışmasına bu yılda farklı mahallelerde devam ediyor. Yapılan çalışmaları inceleyen Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, kış gelmeden kalan sokakları da bitirerek mahalleleri

Yenileniyor

Adapazarı Belediyesi’nin geçen yıl Cumhuriyet Mahallesi’nde başlattığı kilitli parke, asfalt ve kaldırım yenileme çalışmaları bu yıl da kalan sokaklardan devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “ SEDAŞ, SASKİ, TELEKOM ve AGDAŞ gibi kurumların bölgedeki alt yapı çalışmalarını tamamlamalarıyla birlikte, biz de en kısa sürede kalan sokaklarımızda yenileme çalışmalarına başlayacağız. Kış gelmeden kalan sokakları bitirerek Cumhuriyet Mahallemizi güzelleştireceğiz” dedi.

26 ton asfalt

Başkan Dişli, Cumhuriyet Mahallesi’nin dışında diğer mahallelerde de asfalt, kilitli parke ve tretuar çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, “ Sakarya Büyükşehir Belediyemiz Hızırtepe Mahallesi’nde eskiyen içme suyu şebekelerini tamamen yeniledi. Biz de Adapazarı Belediyesi olarak bu çalışmalarda kazılan ve hasar gören yolları sil baştan yeniliyoruz. Bu yıl Hızırtepe Mahallemizde toplam 26 bin ton asfalt çalışması yapacağız. Bu yenilenme sürecinde mahalle halkımız çalışmalardan dolayı biraz sıkıntı yaşayabilir ancak bu çalışmalar tamamlandığında sokaklarımız daha yaşanılabilir olacaktır” dedi.

Çalışmalar

Hasar gören yolların sil baştan  yenilendiğini belirten Başkan Dişli, Cumhuriyet ve Hızırtepe Mahalleri’nden sonra,  Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Güneşler Mahallesi’nde yol açma çalışmaları tamamlanan bölgeleri inceledi. Dişli, asfalt ve kilitli parke çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, 2017 yılının sonuna kadar çalışmaların bitirileceğini söyledi. 

16 Ekim 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 438 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın