Günün Tarihi:24 Mayıs 2019

Vali’den teşekkür belgesi


Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ilimizde faaliyet gösteren Goodyear, Talu Tekstil ve Neutec İlaç fabrikalarını ziyaret ederek istihdama katkılarından ötürü teşekkür belgesi verdi.

Beraberinde

Vali Balkanlıoğlu dün beraberinde Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İş-kur İl Müdürü Tekin Kaya, Sanayi Ticaret İl Müdürü Özcan Keskin, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş ile birlikte sanayi kuruluşlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Brifing aldı

Yönetim Binası Toplantı Salonunda OSB Yönetim kuruluyla bir araya gelen Vali Balkanlıoğlu, OSB Bölge Müdürü Ahmet Çubuk’tan yürütülen çalışmalar ve üretim faaliyetleri hakkında brifing aldı.

8 bin 321 çalışan

Türkiye’deki tüm sanayi bölgeleri içinde ‘Yasalara Uyum, Çevre, Ucuz Enerji ve diğer Alt Yapı Hizmetleri’ ile en iyi durumda olan OSB’lerin başında geldiklerini belirten Bölge Müdürü Çubuk, 1. OSB’de çalışan işçi sayısının 8 bin 321 olduğunu, tüm sanayi tesislerinin tamamlanıp üretime geçmesi durumunda 15 bin kişiye daha istihdam sağlanmasının hedeflendiğini ifade etti.

Üretim lojistik

Ana hedeflerinin bölgemizin makina ve otomotiv yan sanayi konusunda önemli bir merkez haline gelmesi olduğunu belirten Bölge Müdürü Çubuk, genişleme alanından geçecek demiryolu ile yatırımcıların üretim ve lojistik maliyetlerini düşürerek yerli-yabancı yatırımcıları bölgeye çekmek istediklerini söyledi.

15 bin sigortalı

İlimizde üretimin ve sanayinin artarak geliştiğini, İŞKUR aracılığı ile işe girenlerin bir önceki yıla göre % 30 artarak 16 bin 268 kişi olması ve SGK kayıtlarına göre sigortalı sayısının da 15 bin kişiyi geçmesinin de bu durumu teyit ettiğini belirten Vali Balkanlıoğlu, İŞKUR’un kurs ve program destekleriyle özel sektör işverenlerini desteklemesinin yanında, yeni ‘Toplum Yararına Programlarla’ da kamusal hizmetlerin daha etkin ve verimli kılınması için yoğun çalışmalarda bulunduğunu, bu anlamda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi okulların temizliği konusunda 500 kişi görevlendirildiğini belirtti.

Özel güvenlikler

Vali Balkanlıoğlu okullarda güvenliğin sağlanması ve öğrencilerimizin madde kullanımı ile zararlı alışkınlıklara karşı korunmasına yönelik olarak 16 ilçe merkezi, 180 okulda özel güvenlik görevlilerinin 1 Kasım tarihi itibariyle göreve başlayacaklarını, Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyenlerin İŞKUR’a başvurmaları gerektiğini söyledi.

Teşekkür belgesi

Daha sonra Neutec İlaç San. Tic. A.Ş ve Talu Tekstil San. ve Tic. A.Ş, ile Goodyear Lastikleri T. A.Ş fabrikalarındaki üretim alanlarını gezerek yetkililerden bilgi alan Vali Balkanlıoğlu, ilimizin istihdamına, üretimine ve ihracatına katkılarından dolayı firma yöneticilerine ‘Teşekkür Belgesi’ verdi.

Öğlen yemeği

Son olarak Goodyear Lastikleri T.A.Ş, fabrika bünyesinde görev yapan işçilerle öğle yemeğinde bir araya gelen Vali Balkanlıoğlu, çalışanlarla bir süre sohbet ederek talep ve görüşlerini de dinledi. 

17 Ekim 2017 , Salı Bu haber toplam 765 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama