Günün Tarihi:23 Nisan 2019

Deneyimlerini anlattılar


Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu’nun düzenlediği ‘’Deneyimli Mühendislik Günleri’’ adlı etkinlik, SAÜ’lü mezun ve öğrencileri bir araya getirdi.

Konuşmacı

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Kaim Kardeşler işletme müdürü Salim Aydın ve Berke Plastik üretim ve sevkiyat müdürü Ömer Demirtaş konuşmacı olarak katıldı.

Mutlu olursunuz

Deneyim ve bilgilerini paylaştıkları etkinlikte Ömer Demirtaş mühendislik öğrencilerine, “Bir takım yarışmacı ortamlardan geçtiniz ve yaşamınızın geri kalanında da yarışmacı ortamlara gireceksiniz. Hayatın içinde yarışma var ama hayat bir yarış demek değildir. Hayatın çok daha büyük bir anlamı vardır. Umarım hepiniz hayatı layıkıyla yaşar mutlu olursunuz”  dedi.

Ders çalışacaksınız

Öğrencilere sosyal hayatta da aktif olmalarını tavsiye eden Salim Aydın, “ Teknik konuları iyi öğreneceksiniz, derslerinizi iyi çalışacaksınız ama muhakkak sosyal hayatta da spor, sanat ya da zevk aldığınız şeylerle uğraşarak kendinizi geliştirin” dedi.

Saygı duymanız

Aydın, “Dersleriniz olacak ve sınıfı geçmek için bu dersleri öğreneceksiniz. Benim size tavsiyem önce iyi insan olmanız, insani verileri insanlığa fayda sağlayacak şekilde kullanmanız. Dürüst olmanız ve kendinize saygı duymanız. Bir insan kendisine saygı duyarsa topluma, çevresine de saygı duyar ve çokta başarılı olur” ifadelerini kullandı.

18 Ekim 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 520 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama