Günün Tarihi:18 Kasım 2018

 

 

10 ayda 4 milyon TL


Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın, orman köylerinde yaşayanların sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla geliştirilen projeler kapsamında, Sakarya'daki vatandaşlara, yıl başından bu yana 4 milyon 250 bin lira kredi desteği verildiği bildiri

Orman mahalleleri

Bakanlıktan yapılan açıklamada, orman mahallelerinde yaşayan vatandaşların sosyal ve ekonomik kalkınmalarını sağlamak için destek vermeye devam edildiği belirtildi. Bakanlık tarafından orman mahallelerinde yaşayanları sosyal ve ekonomik açıdan desteklemek maksadıyla geliştirilen projelerin, ülke genelinde ara vermeden uygulandığı ifade edilen açıklamada, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'nce (OGM) bu projelerin devam ettiği Sakarya'da orman mahallelerinde yaşayan vatandaşlara yılın başından bu yana 4 milyon 250 bin lira kredi desteği verildiği aktarıldı.

316 aileye kredi

Bölgelerin coğrafi şartları göz önüne alınarak uygun projeleri hayata geçiren Bakanlığın, Sakarya'da süt sığırcılığı, süt koyunculuğu, besi sığırcılığı, manda yetiştiriciliği, mantolama ve güneş enerjisi gibi konularda orman mahallelerindeki vatandaşlara bu yıl içinde 316 aileye yüzde 20'si hibe, gerisi faizsiz olmak üzere 4 milyon 250 bin lira kredi desteği sağladığı kaydedildi.

Yüzde 20’si hibe

Açıklamada görüşlerine yer verilen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bakanlık olarak orman mahallelerini yerinde kalkındırmak maksadıyla birtakım projeler geliştirdiklerini vurgulayarak, "Orman mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızın kalkınmasına destek vermek için bölgelere göre farklı farklı projeleri uygulamaya koyuyoruz ve kendilerine yüzde 20'si hibe olmak üzere krediler veriyoruz. Sakarya'da bu yıl programa aldığımız kredi desteğini şimdiden tamamladık. Bundan sonra da bu tür projelere çeşitlendirerek devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.(AA)

 

18 Ekim 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 612 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın